Divoká přestřelka v Pardubicích přinesla SK tři body

12. 11. 2019

První třetina patřila domácím „hvězdám“, které po hřišti létaly a obstřelovaly branku hostujícího Kocha. O velkém tlaku svědčí také poměr střel v této fázi, jenž byla jasně na straně domácích 18 ku 5. Jenže paradoxně šli do vedení hosté z Jihlavy, kteří využili hned první početní výhody, když Danko zužitkoval přesnou přihrávku od parťáka Střechy. Za hubeného výsledku se tak šlo také do první pauzy.

Prostřední dějství odšpuntovalo ofenzivní hody, které zahřály zaplněné publikum. V těchto dostizích měla o chlup navrch vždy hostující Jihlava, ale domácí Svítkov nebezpečně dotahoval. K jeho probuzení nahrávala především nedisciplinovanost SK, který ze sebe svůj nešvar z předchozích zápasů stále nemůže setřást.

Pokud si diváci mysleli, že ofenzivní podívaná byla záležitost pouze druhé třetiny, tak se museli mýlit. Závěrečná část totiž přinesla dalších pět branek a bylo se opět na co koukat. Za stavu 4:6 to domácí zkusili sympaticky bez brankáře a ačkoliv měli místy drtivý tlak, fantastický Koch za svá záda další branku nepustil. Naopak hostující Ščepka pečetil výhru svého mančaftu střelou do odkryté svatyně. Jednalo se o vůbec první gól tohoto hbitého útočníka na hokejbalových mapách.

Jihlava má nyní týden pauzu a poté zakončí podzimní část na hřišti tápající Přelouče.

HBC Svítkov Stars Pardubice – SK Jihlava 4:8 (0:1, 2:4, 2:3)

Branky a nahrávky: 21. Bureš (Macháček), 27. Král (Novotný), 36. Novotný (Král), 41. Král (Faltus, Novotný) – 14. Danko (Střecha, Blaško), 20. Střecha (Harasim, Koch), 23. Střecha (Danko, Blaško), 26. Javorka (Policar, Zeman), 28. Blaško (Střecha), 34. Střecha, 40. Král (Koudelka), 45. Ščepka.

Rozhodčí: Štípek, Dubský. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 48:36. Diváci: 70.

Pardubice: Majerníček (od. 30. min. Šťovíček) – Adámek, Valenta, Staněk, Pelikán, Flos, Macháček, Birta – Král, Novotný, Jankura - Kopriva, Bureš “C“, Pilař - Bláha, Paukrt, Černický – Faltus “A“

Jihlava: Koch F. - Blaško, Harasim, Vala, Vávrů, Jiskra, Zbořil, Mareš – Herman H., Danko, Střecha “A“ – Růžička “A“, Javorka, Policar – Koudelka, Zeman, Král “C“ - Herman T., Ščepka.

„Do utkání jsme nastoupili vlažně a jen díky štěstí a Filipovi v bráně jsme neprohrávali. Od druhé třetiny se náš výkon zlepšoval a nakopl nás gól Jana Střechy ve vlastním oslabení.Třetí třetina se odehrávala celkem v poklidu, až na zbytečná vyloučení, ke kterým se nemohu dále vyjadřovat (úsměv). Těší mě, že se konečně střelecky prosazují i jiní hráči, než Danko a Střecha. Jen stále dostáváme moc branek, musíme se na to zaměřit,“ shrnul utkání hlavní trenér Lukáš Staněk.