Zpět na přehled oddílů

20. ročník ORION CUPu opanovala Karviná

21. 08. 2020

Jubilejního ročníku se zúčastnilo celkem deset týmů, které byly rozdělené do dvou skupin. Po základních skupinách se mančafty mohly těšit na předkolo a následné play-off. Pod dohledem kvarteta rozhodčích se hrálo 2x12 minut. Celou akci potom moderoval Zdeněk Drla z hokejové Dukly Jihlava. Hokejbalový maraton čítal úctyhodných 36 zápasů.

V samotném turnaji hráli prim především nováčci z Karviné, v jejichž dresu se proháněli borci jako Heczko, Pala, Toth, Rosůlek, Kaluža a další hokejbalovému světu známí hráči. Ve druhé straně pavouka to byli naopak hráči obhájců prvenství z Canady, složení z bývalých extraligových i současných hráčů SK. Nebylo tedy překvapením, že právě zmíněné týmy na sebe po zásluze nakonec také narazily ve finále, které ovládla Karviná v poměru 2:0. Vítězný tým na turnaji inkasoval pouze 1x a v osmi zápasech se z výhry radoval hned sedmkrát, jednou se pak o body podělil se Vsetínem. Konečná bronzová příčka patřila hráčům z Vatikánu B, kteří se po z jejich pohledu špatné základní skupině nakonec prokousali až na medailové příčky. Černý Petr v podobě bramborové medaile zůstal hokejbalistům ze Vsetína. Pořádající tým Vrťas #39 zklamal a skončil až na 6. místě. Přesto z tábora domácích žádný smutek nešel, ba naopak, ORION splnil svůj smysl.

Za dobu pořádání ORION CUPu jsme na specializovanou školku vybrali ve sbírce částku kolem 200.000,- Kč. V letošním roce se jednalo o rekordní sumu a já bych touto cestou ještě jednou poděkoval týmům, divákům a všem, kteří se turnaje zúčastnili a pomohli k té celkové sumě ve výši 15.849,- Kč. Částka poputuje na dobrou věc. Byly to dva skvělé hokejbalové dny a myslím, že jsme si to tady všichni společně užili. Děkujeme,“ těší předsedu Libora Doležala.

ORION CUP výrazně podpořilo také město Jihlava a pivovar Ježek, kterým patří velké díky.

Konečné pořadí:

1. HBK Karviná
2. Canada
3. Vatikán B
4. HBK Vsetín
5. Lužinští srdcaři
6. Vrťas #39
7. Helenín
8. Světlá nad Sázavou
9. Bulldogs
10. Nedělní odreagování

Nejlepší hráči turnaje:

Jan Blaško – obránce týmu Canada
Jan Diviš – útočník týmu HBK Karviná
Matěj Halouzka – brankář Bulldogs

fotka k novince: foto2.jpg
fotka k novince: foto3.jpg
fotka k novince: foto4.jpg
fotka k novince: foto5.jpg
fotka k novince: foto6.jpg
fotka k novince: foto7.jpg
fotka k novince: foto8.jpg


Zpět

Děkujeme našim partnerům

Sportovní klub Jihlava

Sportovní klub Jihlava byl založen v roce 1910. Sdružuje 20 neprofesionálních sportovních oddílů a svou základnou čítající 1560 členů patří mezi největší sportovní kluby v Jihlavě.

V majetku klubu jsou čtyři sportovní areály – víceúčelová hala, areál hokejbalu a házené, volejbalové kurty a loděnice, které převážně využívají oddíly klubu. Volné hodiny slouží široké sportovní veřejnosti.

K doplňkové činnosti klubu patří pronájem sportovní haly pro pořádání kulturních, společenských nebo firemních akcí a pronájem reklamních ploch v Jihlavě.