22. 09. 2020

Mistrovství ČR starších žáků:

O minulém víkendu se starší žáci oddílu národní házené Autonot SK
Jihlava zúčastnili odloženého Mistrovství ČR v Chomutově.
A nevedli si špatně. O úvodním nervozním utkání s Chropyní rozhodlo mnoho technických chyb hráčů Autonotu.
V dalších zápasech šel výkon mladých jihlavanů vzhůru a postupně
"přejeli" domácí Chomutov 19:5,Bakov nad Jizerou 19:13 a Podhorní Újezd 15:7. Těmito výsledky jsme si zajistili už po sobotě medaili.
V nedělním posledním zápase celého mistrovství s týmem Božkova byly karty rozdány jasně. Soupeři stačilo k získání mistrovského titulu uhrát remízu. Hráči Autonotu potřebovali vyhrát.
Celý první poločas měli mírnou převahu hráči plzeňského týmu. Výsledek poločasu 9:12 odpovídal obrazu hry.
Ve druhé půli se jihlavané vzepjali k velkému výkonu a podařilo se jim postupně vyrovnat a v polovině 2.pločasu skore otočit. Čtyři minuty před koncem byl zraněn při souboji Part, nejlepší
jihlavský střelec tohoto zápasu a skoro 20 min se nehrálo.
Hráčům Autonotu se i tak po dlouhé pauze podařilo zvýšit své vedení Hečkem na 16: 18 a zdálo se, že by vše mohlo vyjít.
Jenomže na ruce hráčů Sportovního klubu se opět přilepila nervozita a tři zbytečné technické chyby v závěru rozhodly o konečné remíze.
Titul nám proklouzl mezi prsty......
Mladí jihlavané získali i induviduální ocenění. Nejlepším brankářem
turnaje byl vybrán trenéry zúčastněných týmu Milan Plesl a nejlepším obráncem Jakub Klvaňa