Městské derby ovládl tým SK

05. 10. 2020

V průběhu utkání se hra přelévala rychle ze strany na stranu, a tak byli po celou dobu brankáři v permanentním vytížení. Po dvou třetinách se však mezi střelce zapisovali pouze hráči SK: Král, Pošvic a Střecha tak zařídili svému týmu pohodlné vedení 3:0. Nicméně Flyers nesložili zbraně a na začátku třetí třetiny po brankách Pospíchala se Schrekem snížili na rozdíl jediné branky. Ačkoliv Flyers sahali po vyrovnání, byl to naopak tým SK, jenž své vítězství pojistil brankou na 4:2. V posledních vteřinách hry pak ještě SK stvrdil vítězství střelou do odkryté svatyně. Během emotivní bitvy měli také brněnští rozhodčí plné ruce práce, když rozdali 46 trestných minut.

SK patří po čtyřech kolech první místo v tabulce, o které se dělí se Sudoměřicemi. Flyers se naopak krčí na samém konci ligové tabulky.

HBC Flyers Jihlava – SK Jihlava 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 32. Pospíchal (Rezek), 33. Schrek (Lichtenberg) – 4. Král (Růžička), 21. Pošvic (Střecha), 30. Střecha (Pošvic), 43. Střecha (Pošvic), 45. Pošvic (Harasim).

Rozhodčí: Prudík, Ščudla. Vyloučení: 10:9. Navíc Pospíchal (FLY) 10 min. OT. Využití: 1:1. Střely na branku: 35:32. Diváci: 86.

Flyers: Falta – Kourek “C“, Homola, Benda, Kučera, Gregor, Havlíček – Brázda, Smutný, Jobák – Rezek, Souček, Pospíchal – Schrek, Lichtenberg, Strnad – Wolf.

SK: Čára (Ježek) – Jiskra, Zbořil, Harasim, Anděl, Koch, Mareš – Růžička, Zápotočný “A“, Král “C“ – Vávrů, Hlavatý M., Fejt – Pošvic, Hlavatý T., Střecha.