Zpět na přehled oddílů

Turnaj RSHb udělal tečku za druholigovým ročníkem

21. 06. 2021

Na turnaji startovali obhájci loňského turnajového prvenství v podobě Slzy Přibyslavice. Dále HBK Bulldogs Brno “B“, Eagles Brno, HBC Flyers Jihlava a domácí pořadatel SK Jihlava. Naopak své účasti na turnaji odmítli Hodonín se Sudoměřicemi. Jihlava byla vybrána místem dějiště cíleně díky dobrému zázemí a velkému areálu. I proto dokázala zajistit odpovídající bezpečnostní opatření. A díky splnění protipandemických podmínek byl umožněn také vstup divákům, což byl pro všechny zúčastněné příjemný bonus.

Turnaj se hrál systémem každý s každým na 2x 10 minut. Při případné remíze by přišly na řadu nájezdy. O konečném pořadí pak rozhodoval počet bodů, vzájemný zápas nebo skóre.

Do sportovního areálu v srdci Vysočiny přicestovaly všechny týmy s širokými kádry, a tak se mohlo po celý den hrát ve slušném tempu. Během dne nebyla nouze o pěkné akce, obraty, emoce i skvělé brankářské zákroky. V hokejbalovém kolotoči si domácí Jihlava postupně poradila s Bulldogs Brno 2:0, Slzou Přibyslavice 1:0, Eagles Brno 6:1 a nakonec v posledním kole vyzvala v městském derby o celkové prvenství Flyers. Vítězství 2:1 trefil barvám SK necelé dvě minuty před koncem Hlavatý.

„Děkujeme svazu, že celou akci podpořil, všem týmům, které přijely a také všem hráčům včetně návštěvníků, že respektovali protiepidemická pravidla,“ vzkázal předseda SK Libor Doležal. „Prvenství na turnaji je určitě super, ale o víkendu jsme byli vítězi všichni, protože jsme se po dlouhé pauze vrátili na hřiště. Myslím, že si tu hru užíval opravdu každý a konečný výsledek je jen třešnička na dortu. Doufám, že už příští rok odehrajeme normální sezónu a budeme se moci bavit hrou, kterou máme všichni rádi,“ doplnil kapitán domácích Petr Král.

Výsledky

Přibyslavice – Eagles Brno 5:1, Bulldogs Brno “B“ – Flyers Jihlava 0:1, Bulldogs Brno B – SK Jihlava 0:2, Flyers Jihlava – Přibyslavice 3:2, Flyers Jihlava – Eagles Brno 7:1, Přibyslavice – SK Jihlava 0:1, Přibyslavice – Bulldogs Brno “B“ 1:2, SK Jihlava – Eagles Brno 6:1, SK Jihlava – Flyers Jihlava 2:1, Eagles Brno – Bulldogs Brno “B“ 0:5.

 

1. SK Jihlava 4 4 0 0 0 11:2 12

2. Flyers 4 3 0 0 1 12:5 9

3. Bulldogs B 4 2 0 0 2 7:4 6

4. Přibyslavice 4 1 0 0 3 8:7 3

5. Eagles 4 0 0 0 4 3:23 0

 

Nejlepší hráči

Brankář: Lukáš Čára (SK Jihlava)

Obránce: Jakub Koch (SK Jihlava)

Útočník: Ladislav Pospíchal (Flyers Jihlava)

 

Sestava SK Jihlava: Čára, Bártů – Jiskra, Zbořil, Harasim, Vávrů, Koch J., Klíma – Růžička, Bohatý, Král“C“ – Fejt, Hlavatý T., Pošvic – Koudelka, Ščepka, Duba.

fotka k novince: foto2.jpg
fotka k novince: foto3.jpg
fotka k novince: foto4.jpg


Zpět

Děkujeme našim partnerům

Sportovní klub Jihlava

Sportovní klub Jihlava byl založen v roce 1910. Sdružuje 20 neprofesionálních sportovních oddílů a svou základnou čítající 1560 členů patří mezi největší sportovní kluby v Jihlavě.

V majetku klubu jsou čtyři sportovní areály – víceúčelová hala, areál hokejbalu a házené, volejbalové kurty a loděnice, které převážně využívají oddíly klubu. Volné hodiny slouží široké sportovní veřejnosti.

K doplňkové činnosti klubu patří pronájem sportovní haly pro pořádání kulturních, společenských nebo firemních akcí a pronájem reklamních ploch v Jihlavě.