HOKEJBAL

12. 11. 2008

Rčení nevstoupíš dvakrát do téže řeky pro hokejbalisty jihlavského SK evidentně neplatí. Stejně jako v několika předešlých střetnutch dovolili svému soupeři skórovat již v úvodí minutě. A bylo ještě hůř. V prní patnáctiminutovce dominovali hráči zmoravské metropole a jihlavský hrdina z předchozího týdne, brankář Procházka, lovil míček ze své sítě ještě třikrát. "Na začátku zápasu jsme myšlenkami zůstali zřejmě ještě na dálnici. Než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme o čtyři branky. O osudu utkání tak bylo prakticky rozhodnuto," zhodnotil hororovou první třetinu kapitán hstí Richard Dlabaja. V prostření části hry ale jihlavští přeci jen přidali a po dalekonosné střele Doška se dočkali zaslouženého snížení. To už branku hostů střežil matador Štefl, ani on však nestačil na střelu Badina, který tak vrátil domácím klid. záverčných patnáct minut se tak dohrávalo spíše z povinnosti. Nejprve se znovu prosadil kanonýr Badin, deinitivní podobu výsledku pak udělali pohlednou akcí hráči z Vysočiny. Píbil našel ideálně Danka, pro kterého již nebyl problém zasunout míček za záda brankáře Horáka. "Je to pořád dokola, ztrácíme spoustu balonků v obranné třetině a soupeři nás za to trestají. Sami se naopak v koncovce trápíme," hledal příčinu neúspěchu Dlabaja. Tři kola před koncem podzimní části tak jihlavští ztrácejí již 10 bodů na pozice zajištující playoff. Povede se jim ztrátu smazat v příštím kole proti poslední Porubě? HBK Bulldogs Brno - SK Jihlava 6:2 (4:0, 1:1, 1:1) Branky: 1. Häusler, 5. Zvejška, 11. Neumann, 13. Skácel, 29. a 32. Badin - 18. Došek, 41. Danko Vyloučení: 5:4 Využití: 2:1 Sestava SK: Procházka, Štefl - Došek, Jakoubek, Gregor, Hrabovský, Dlabaja, Vávrů - Píbil, Danko, Pošvic, Brázda, Matějka, Jeřábek, Andrýsek, Drápela, Souček