HOKEJBAL

19. 11. 2008

Potupná porážka hodně vzdálila Play-off
          Čekalo se snadné vítězství domácích. Tři pětky hráčů z Vysočiny si mělo lehce poradit s osmi hráči Moravskoslezské metropole. Opak se stal pravdou. Hráči Vysočiny začali sice aktivněji, ale šance Píbila, Součka a Pošvice zůstaly nevyužité. Opět zafungovalo přísloví – Nedáš, dostaneš. Hosté se dostali vzápětí do vedení po nedůrazné hře domácích. Tím i skončilo úvodní dějství.
         Kdo čekal, že hostům dojdou síly a domácí přidají na aktivitě a otočí zápas, se mýlil. Nedisciplinovaní Jihlavané nabízeli soupeři nespočet přesilových her, které Ostravané suverénně proměňovali. To již po čtvrté inkasované brance nevydržel Štefl a přenechal místo v brankovišti Procházkovi. Ani ten však nedokázal zastavit gólový přísun, když inkasoval po nenápadné střele z půli hřiště. Do kabin šli zničení domácí za stavu 0:5. „Nevím, co se to dnes dělo. Hrát jsme chtěli, ale nedařilo se nám. Nedůrazně jsme zakončovali a soupeře ničím nepřekvapili,“ smutně konstatoval jihlavský kapitán Dlabaja.
         Stejně jako před týdnem v Brně se poslední třetina dohrávala pouze z povinnosti. Čestný úspěch zaznamenali Jihlavané z hole Pošvice. Hosté přidali také jednu branku a tak utkání skončilo debaklem 1:6. „Třetí třetinu jsme nezvládli psychicky, začali jsme diskutovat s rozhodčími, kteří nám za to samozřejmě „darovali“ osobní tresty. Pískali špatně, nicméně zápas jsme si prohráli sami. Pokud budeme jen diskutovat a nebudeme hrát, tak jak máme, nevyhrajeme jediný zápas,“ krčil rameny Roman Smutný, který zaskakoval na místě lodivoda domácích. „Příští týden přijdou hráčské změny,“ vzápětí dodal.
        Následující víkend hráči SK hostí na domácí půdě v sobotu Třinec a v neděli Karvinou. Pokud obě dvě utkání Jihlavští nezvládnou, účast v play-off se bude pohybovat jen v oblasti teorie.
  SK Jihlava – TJ Sokol Poruba 1:6 (0:1, 0:4, 1:1)
Branka domácích: Pošvic
Střely: 20:18
Vyloučení: 12:4, navíc Hrabovský, Pour, Jakoubek(všichni JIH) 10 min
Využití přesilovek: 1:4
V oslabení: 0:0
Sestava domácích: Štefl (Procházka) – Došek, Jakoubek, Hrabovský, Gregor, Dlabaja, Staněk – Danko, Kučera, Píbil, Andrýsek, Matějka, Souček, Pour, Pošvic, Drápela