HOKEJBAL

25. 11. 2008

Třinec a Karviná
        V sobotním klání se v centru Vysočiny představil výběr Třince. Jihlavané začali aktivněji, ale žádné velké příležitosti se nedočkali. Hrál se silový hokejbal, kde se hráči na obou stranách jen těžce dostávali do střeleckých pozic. Ale v 9. Minutě se po vyhrané buli prosadil tvrdou ranou pod „víko“ třinecký Konvička. Domácí se dále snažili, ale naráželi na dobrou obranu hostí ze Severní Moravy. Proto se do šaten šlo za stavu 0:1 pro hosty.
        V druhém dějství přidali domácí ještě více na pohybu a vynutili si fauly třineckých hráčů. V prvním z nich se jim podařilo vyrovnat, když líbivou souhru zakončil Pošvic do odkryté brány hostí. To však nebylo vše. O necelé dvě minuty později se jihlavští v přesilové hře prosadili znovu. Po ose Digrin, Píbil, Kučera, zakončoval posledně zmiňovaný. Třinec se posléze „otrkal“, ale narážel na jistě chytajícího Štefla. Další šance na obou zůstaly nevyužity.
       V poslední patnáctiminutovce se hosté dále snažili o vyrovnání, jenže naráželi na dnes dobrou obranu a brankáře domácích. Nic na tom nezměnila ani závěrečná powerplay třineckých, naopak Danko poslal míček jen několik sekund před koncem do odkryté svatyně hostí. „Dnes jsme bojovali, nepropukli panice po prvním obdrženém gólu a díky využitým přesilovkám zaslouženě vyhráli. V tomhle počasí to bylo doslova vydřené vítězství“, neskrýval radost Richard Dlabaja, který nosí kapitánské céčko na dresu.
SK Jihlava – HBC Vsetín 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky domácích: Pošvic, Kučera, Danko
Střely: 26:17 Vyloučení: 4:6
Využití přesilovek: 2:0 V oslabení: 0:0
Sestava domácích: Štefl – Kučera, Gregor, Dlabaja, Jakoubek, Vávrů, Staněk – Píbil, Danko, Digrin, Souček, Matějka, Andrýsek, Drápela, Pošvic, Střecha
Mezi tyče jihlavské svatyně se postavil premiérově, jihlavský dorostenec, Humlíček. Počasí utkání opět nepřálo, když ještě půl hodiny před začátkem pokrýval část hřiště sníh. Na možné podmínky se však domácím podařilo hřiště připravit výborně. Možná i proto se dostávali zpočátku více do šancí a jednu z nich využil z mezikruží Jeřábek. Pak se postupem času otrkávali i hosté. V poslední minutě první třetiny chyboval na půlce v rozehrávce Píbil a hosté přečíslení 3 na 2 využili. „V tu dobu to už mohlo být 1:4, pochválil nováčka mezi tyčemi starší kolega David Štefl.“
           Druhé dějství se pro Jihlavu stalo opět „dějstvím hrůzy“. Inkasovali hned třikrát. Na druhé straně hráči Vysočiny ani jednou. Nepřesná a nedůrazná střelba nemohla najít místo mezi tyčemi hostujícího brankáře.
         Posledních patnáct minut posledního ligového zápasu letošního roku nedával domácím přílišně vyhlídky. Nepřesná střelba, špatné přesilovky, nedůraz v osobních soubojích dával karvinským klid do hokejek a ti tak kontrolovali průběh zápasu. Jistou naději dal domácím necelých pět minut před koncem přesnou střelou k tyči Píbil, ale následné další vyloučení komplikovala Jihlavě zvrat utkání. Ani v závěrečném powerplay Jihlavanů již branka nepadla a tak Karviná v čele výborně hrajícím Kurzem si odvezla tři body za výhru 4:2.
SK Jihlava – HBC INTEVO Karviná 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
Branky domácích: Jeřábek, Píbil
Střely: 16:31 Vyloučení: 5:6, navíc Brázda 10 min. OT
Využití přesilovek: 0:1 V oslabení: 0:0
Sestava domácích: Humlíček – Kučera, Gregor, Dlabaja, Jakoubek, Vávrů, Hrabovský – Píbil, Danko