HOKEJBAL

10. 03. 2009

Jihlava zdolala Brno, play off však stále v nedohlednu

Hokejbalisté z Vysočiny se v neděli poprvé na jaře představili před domácím publikem. Soupeřem jim byl pátý celek tabulky, tým Brna. Jihlavští si systematickým zvyšováním skóre zajistili výhru 5:0. Výsledek zápasu však příliš zkresluje jeho průběh.

Jihlavané, hnaní touhou po vítězstvím, začali aktivněji. První branka na sebe nenechala dlouho čekat.Na konci třetí minuty se v přesilové hře prosadil dalekonosnou střelou Smutný, který nachytal hostujícího brankáře Dvorníka na hruškách. V první třetině byli však aktivnější hráči z Brna, kteří na jistě chytajícího Štefla vyslali deset pokusů, ani jeden z nich si však cestu za záda jihlavského brankáře nenašel.

Druhou třetinu začali domácí ještě lépe než tu první. Po patnácti sekundách svítil na světelné tabuli 2:0. Po krásné kombinaci Jobáka se Smutným se nemýlil Třetina. Celou situaci si uvedené trio zopakovalo o čtyři minuty později. Brno však nesložilo zbraně a i za průběžného stavu 3:0 dále hrozilo. Pomohla jim hlavně jihlavská nedisciplinovanost, sled přesilových her na konci druhé části však Brňané nevyužili, Štefl vyřešil všechny závary před jihlavskou klecí na výbornou. „Tohle byl klíčový moment utkání, kdybychom dostali v dvojnásobném oslabení branku nebo dvě, mohlo být vše jinak, naštěstí jsme přesilovky bránili dobře a pomohlo nám i štěstí,“ zhodnotil situaci jihlavský kapitán Dlabaja.

Třetí třetina přinesla ve svém průběhu několik zajímavých šancí na obou stranách. A radovali se opět jen domácí, kteří střelami Píbila a Sochora v poslední minutě podtrhli výhru domácích.

Výhrou se jihlavští dotáhli na dostřel Brna, na které ztrácí pět bodů, navíc mají hráči z Vysočiny zápas k dobru. Na play off však pořád ztrácejí jedenáct bodů, protože si v derby poradili Malenovice se Vsetínem 3:2.

SK Jihlava – HBK Bulldogs Brno 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky domácích: 16. a 20. Třetina, 3. Smutný, 45. Píbil, 45. Sochor

Střely: 27:28 Vyloučení: 7:5 Využití přesilovek: 1:0 V oslabení: 0:0

Sestava domácích: Štefl – Zelený, Jakoubek, Došek, Dlabaja „C“, Vávrů – Jobák, Smutný, Třetina, Píbil, Matějka, Staněk. Ileček, Kučera, Sochor