HOKEJBAL

18. 03. 2009

Jihlavané ztratili zbytečně bod v Porubě

V neděli se hokejbalisté z Vysočiny vydali ke svému dalšímu utkání až do Ostravy, kde na ně čekal tým Sokolu Poruba.
V celém utkání kralovaly ofenzivní nápory obou týmu před kvalitní obranou.

Výsledkem toho je konečný stav utkání 6:7 po samostatných stříleních, ve kterých se zásluhou Smutného mohli z druhého bodu radovat hráči Jihlavy. Avšak k radosti příliš důvodů neměli, jelikož ještě osm minut před koncem vedl tým z pomezí Čech a Moravy o tři branky 6:3.
První třetina vyšla lépe hostům, kteří dvakrát nachytali ostravského brankáře Michela střelou nebo spíše nahozením zdálky. Šťastnými střelci byli Smutný a Píbil.
 V druhé třetině domácí mocně dotahovali, až vyrovnali na 3:3. Jenže 40 vteřin před koncem druhého dějství se prosadil Matějka a Michel se musel opět začervenat.
V zápase se hrálo většinou ve změněném počtu hráčů na ledě, což značně ovlivnilo vývoj zápasu. Jak hosté, tak domácí, využili tři z nich. Jihlavští se právě zásluhou využitých přesilovek dostali až dovedení 6:3, když se v přesilovkách trefili Jobák, Došek a Zelený. Jenže nebyli by to Jihlavští, kdyby si hru oslabením nezkomplikovali. V oslabení pět na tři inkasovali 39 vteřin před koncem vyrovnávací gól na 6:6. Jihlavany tak alespoň trochu mohl utěšit „bonusový“ bod za výhru na nájezdy.
„Nezasloužili jsme si vyhrát za to, co jsme předváděli. Děláme pořád ty samé chyby dokola, to je pak těžký,“ neskrýval smutek útočník Smutný.

Sokol TJ Poruba - SK Jihlava 6:7 (0:2, 3:2, 3:2)
Branka hostů: 2. a rozhodující nájezd Smutný, 11. Píbil, 25. Jobák, 30. Matějka, 36. Došek, 37.
Zelený Střely: 41:30 Vyloučení: 16:10 Využití přesilovek: 3:3 V oslabení: 0:0

Sestava domácích: Štefl – Zelený, Došek, Jakoubek, Dlabaja „C“ – Jobák, Smutný, Třetina, Píbil, Kučera, Matějka