Zpět na přehled oddílů

zápas

01. 04. 2009

Jihlavské zápasnice potvrdily skvělou formu!
Po několikaleté přestávce se dne 7.3. 2009 konalo opět v Jihlavě Mistrovství České republiky ženských složek ve volném stylu. Zápasily všechny věkové kategorie: mladší žákyně, žákyně, kadetky, juniorky a seniorky v příslušných váhových kategoriích. Zúčastnilo se 77 závodnic ze 16 oddílů z celé České republiky. Hlavním rozhočím byl Aleš Nový z Hradce Králové, ředitelem závodů byl Imrich Kočka z Jihlavy a celou akci sledoval předseda svazu ČR Belo Svitek z Teplic.
Jako první si zlatou medaili vybojovala v kategorii mladších žákyň (40 kg) domácí zápasnice Veronika Hlávková, která již v první periodě finálového utkání položila soupeřku na lopatky.
Po vítězství v kategorii kadetek (70 kg) nad závodnicí z TJ Stochov si Helenka Dolská (SK Jihlava) však už neporadila se zkušenými závodnicemi z TJ Sokol Hradec Králové a TJ Sokol Hnidousy, jelikož se ozvalo namožené zádové svalstvo, což mělo vliv na výkon v kategorii žákyň, kde skončila na 3. místě.
Lépe si vedla v kategorii žákyň její oddílová kolegyně Kristýna Jandová (52 kg), která v prvním utkání položila soupeřku z Meziboří na lopatky. Ve druhém utkání po malém zaváhání podlehla soupeřce z Brna avšak v třetím utkání porazila její oddílovou kolegyni v první periodě na lopatky a získala stříbrnou medaili.
Nejlépe ze žákyň si poradila se svou soupeřkou z Helasu Brno Jana Kolaříková (44kg), která již ve druhé periodě finálového utkání porazila soupeřku na lopatky a získala zlatou medaili.
V kategorii seniorek získala po těžkých bojích bronzovou medaili domácí Romana Vidláková (72 kg), čímž přispěla k dobrému umístění celého jihlavského týmu!
Vyvrcholením celé soutěže bylo vítězství Barbory Kratochvílové v kategorii seniorek (63 kg) nad reprezentantkou z TJ Sokol Hnidousy Karolínou Šilhavou ve finálovém utkání na lopatky v první periodě. Zlatou medaili získala taktéž v kategorii juniorek (63 kg). Po celkovém součtu bodů dosáhly zápasnice SK Jihlava na třetí příčku v soutěži družstev a potvrdily tak svojí připravenost pokračovat v cestě započaté jejich staršími oddílovými kolegyněmi z počátku devadesátých let. Za tyto úspěchy vděčíme především našim trenérům – pánům Imrichu Kočkovi, Otakarovi Kočkovi, Jaroslavu Kynskému, Marianovi Kynskému a ing. Zbyňkovi Kratochvílovi, řekli děvčata na závěr soutěže. Avšak bez podpory rodičů a našich sponzorů bychom tohoto krásného výsledku nemohli dosáhnout – dodal ing. Kratochvíl. Předseda Svazu zápasu ČR poděkoval organizátorům MČR ženských složek ve volném stylu za kvalitní zajištění soutěže, včetně připraveného občerstvení pro závodnice k MDŽ a popřál jim mnoho úspěchu v dalších soutěžích.


Zpět

Děkujeme našim partnerům

Sportovní klub Jihlava

Sportovní klub Jihlava byl založen v roce 1910. Sdružuje 20 neprofesionálních sportovních oddílů a svou základnou čítající 1560 členů patří mezi největší sportovní kluby v Jihlavě.

V majetku klubu jsou čtyři sportovní areály – víceúčelová hala, areál hokejbalu a házené, volejbalové kurty a loděnice, které převážně využívají oddíly klubu. Volné hodiny slouží široké sportovní veřejnosti.

K doplňkové činnosti klubu patří pronájem sportovní haly pro pořádání kulturních, společenských nebo firemních akcí a pronájem reklamních ploch v Jihlavě.