sportovec roku

27. 02. 2008

Zdůvodnění nominace (podrobně popište nebo přiložte nejvýznamnější úspěchy; kdy, kde, počet účastníků apod.co nejpodrobnější popis!!!).

Patrik už v letech minulých vozil z různých turnajů a sportovních podniků medaile, ale chyběla mu ta z mistrovství ČR. To si však vynahradil v roce 2007, kdy získal hned dvě medaile z tohoto nejprestižnějšího turnaje (zápasníci nemají žádné ME ani MS v této věkové kategorii). V řeckořímském stylu vybojoval stříbrnou (Hodonín - 7 závodníků) a ve volném stylu dokonce titul Mistra republiky (Sokolov - 9 závodníků). K tomu přidal páté místo na MČR starších žáků (H. Brod – 13 závodníků, přestože ještě patřil do kategorie mladších žáků). Rovněž na Hrách III. letní olympiády dětí a mládeže, které se konaly v Ústí nad Labem, obsadil mezi staršími žáky třetí místo (11 závodníků), a tím získal pro kraj Vysočina jednu z bronzových medailí. Na velmi kvalitně obsazeném turnaji v Holandském Utrechtu vybojoval páté místo (21 závodníků z celého světa). Z dalších úspěchů:

-          Memoriál Musila (Olomouc – mezinárodní účast – 2 závodníci, ř.ř.): 1.místo;

-          Přebor Jihomoravské oblasti (Brno - starší žáci – 14 závodníků, v.s.): 3.místo;

-          Přebor Jihomoravské oblasti (Bučovice – mladší žáci – 8 závodníků, v.s.): 1.místo;

-          Přebor Jihomoravské oblasti (Prostějov – mladší žáci – 5 závodníků, ř.ř.): 1.místo;

-          MT Lidice 2007 (Kladno – mezinárodní účast – 8 závodníků, ř.ř.): 5.místo;

-          Memoriál Červína (H. Brod – mezinárodní účast – 4 závodníci, ř.ř.): 2.místo;

-          MT Chrastava (Chrastava – mezinárodní účast – 3 závodníci, ř.ř.): 2.místo.

Patrik Caha v loňském roce nastoupil celkem k 71 utkání, v nichž pouze 10krát prohrál. Ve své kategorii mladších žáků prohrál pouze 7 utkání, ve kterých našel pouze tři přemožitele – jeden zahraniční a dva z České republiky (jednoho z nich však také dvakrát dokázal porazit). Za tyto své výsledky byl Patrik přijat do Střediskového centra mládeže v Havlíčkově Brodě, za které také letos bude hostovat v ligové soutěži družstev žáků a jeho sportovní výsledky také ocenil primátor města Jihlavy při jeho setkání s úspěšnými sportovci města Jihlavy za rok 2007.