HOKEJBAL

15. 04. 2009

Brněnská výheň svědčila více Jihlavě
         V sobotu odpoledne nastoupili jihlavští hokejbalisté v Brně ke svému předposlednímu zápasu sezony. Zápas, ve kterém již o nic nešlo, se vydařil více hostům z Vysočiny. Výborně chytající Procházka a slušná produktivita jihlavských hráčů zajistil tři body Jihlavanům po výsledku 5:2.
        Brňané začali aktivněji, ale počáteční nápor zůstal nevyužit. Na druhé straně z první vážnější šance propálil Staněk domácího Horáka. Do konce první třetiny byli mírně aktivnější domácí, ale nevyužili ani svojí přesilovou hru, která se ukázala později, že byla jejich jediná.
        Druhé dějství začalo využitou přesilovou hru hostů. Po křižné přihrávce Zeleného mířil z první do horního rohu Horákovi klece Havlíček. Třetí gól Jihlavy vstřelil po nezištné přihrávce Matějky do prázdné brány Píbil. Necelé tři minuty před koncem druhé třetiny se prosadil domácí Svejška, ale již za dvanáct sekund vrátil hostům tříbrankové vedení bekendovým zakončením mezi betony domácího gólmana Jobák a upravil na průběžných 1:4.
         V poslední patnáctiminutovce oběma mužstvům docházeli síly. Domácí naráželi na jistě chytajícího Procházku nebo brankovou konstrukci, Jihlavané si nevedli o moc lépe, ale přesto se v polovině třetiny radovali po přihrávce Smutného a zakončením Kučery do odkryté svatyně Brňanů. Za domácí korigoval po zmatku v obranné třetině hostů pouhých 18 vteřin před koncem Popolanský a uzavřel tak účet zápasu.
         „Nehráli jsme moc dobře, ale pomohl nám dnes výborně chytající Procházka a využité šance. Příští týden se chceme doma rozloučit ze sezonou výhrou nad poslední Porubou, aspoň částečně tak chceme odčinit jinak zpackanou sezonu,“ znělo po zápase z úst jihlavského forwarda a střelce jedné branky Jiřího Kučery.
HBK Bulldogs Brno – SK Jihlava 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)
Branky hostů: 4. Staněk, 16. Havlíček, 21. Píbil, 28. Jobák, 35. Kučera
Vyloučení: 4:1 Využití 0:1 V oslabení: 0:0 Počet střel: 32:41
Sestava: Procházka – Zelený, Jakoubek, Dlabaja „C“, Havlíček – Smutný, Jobák, Kučera, Píbil, Matějka, Staněk