Zpět na přehled oddílů

házená

23. 04. 2009

TJ Sokol Krčín „B“ – SK Autonot Jihlava 10:8 (6:7)
S ambicemi na zisk bodů odjížděli jihlavští národní házenkáři k prvnímu jarnímu zápasu II.ligy mužů do východočeského Nového Města nad Metují, kde se utkali s místním Spartakem. Jeden z nejhorších týmů celé soutěže a zároveň i tradiční soupeř Autonotu působí v letošní sezóně jako „B“ tým prvoligového Sokola Krčín. Z této mise se však museli jihlavští házenkáři kvůli střelecké impotenci ve druhém poločase vrátit s prázdnou.
První dějství zápasu se ale hrálo převážně podle jihlavských not. Soustředěná obrana toho soupeřovým střelcům příliš nedovolila a až několik chyb v samém závěru poločasu umožnilo házenkářům Krčína dotáhnout skóre na přijatelný jednogólový rozdíl.
 Druhá půle však přinesla nečekaný obrat. O mnohých neproměněných šancích se střelcům Autonotu možná zdá ještě teď. Nervozita související se ztrátou herní pohody vychýlila mušku všem pěti útočníkům a začaly se množit i nepřesnosti v útočných kombinacích. A když už se dostali jihlavští střelci do šance trefovali jen brankovou konstrukci, nebo dobře postaveného soupeřova brankáře. Že se s pouhým jedním gólem za poločas nedá vyhrát ani proti průměrně hrajícímu soupeři tak muselo být všem jasné. Pochvalu zaslouží snad jen obrana v čele s brankářem Dvořáčkem, ve které prožil úspěšný comeback do sestavy prvního týmu Autonotu veterán Pavel Braun.
Porážku můžou jihlavští házenkáři odčinit již tuto neděli, kdy hostí na svém hřišti ambiciozní celek Drakenu Brno.
 
Sestava a střelci :
 
Dvořáček – Berka, Kníže, Braun – Barák, Gálik 2, Tesař 6, T.Nožička, Morkus, trenér Komůrka


Zpět

Děkujeme našim partnerům

Sportovní klub Jihlava

Sportovní klub Jihlava byl založen v roce 1910. Sdružuje 20 neprofesionálních sportovních oddílů a svou základnou čítající 1560 členů patří mezi největší sportovní kluby v Jihlavě.

V majetku klubu jsou čtyři sportovní areály – víceúčelová hala, areál hokejbalu a házené, volejbalové kurty a loděnice, které převážně využívají oddíly klubu. Volné hodiny slouží široké sportovní veřejnosti.

K doplňkové činnosti klubu patří pronájem sportovní haly pro pořádání kulturních, společenských nebo firemních akcí a pronájem reklamních ploch v Jihlavě.