Zpět na přehled oddílů

stolní tenis

04. 05. 2009

Play off II. ligy žen 2. kolo

SK Jihlava A- Spartak Pelhřimov A 5:2

V odvetném utkání play off hostil SK pelhřimovský Spartak. Měl tak potvrdit vítězství z Pelhřimova. Oba týmy nastoupily ve stejných sestavách jako v prvním kole. V úvodním zápase nastoupila Růžičková s Pinnerovou, ale nedokázala se srovnat s dobře servírující soupeřkou a podlehla 1:3. V dalším zápase naše Vávrová srovnala skóre na 1:1. Další body přidaly Morkusová, která svou útočnou hrou přehrála Havlovou a Vávrová, která ubránila útočnici Pinnerovou. Pak sice ve svém druhém zápase podlehla v pětisetové bitvě Růžičková, ale domácí si už vítězství nenechali ujít. Čtvrtý a pátý bod získaly naše nejzkušenější hráčky Vávrová z Morkusovou znamenající postup do finále. V něm se utkáme se suverénem letošního ročníku II. ligy Blanskem, které ani ještě v soutěži neprohrálo.

Body: Morkusová 3, Vávrová 3, Růžičková 0. Počítá se jenom do pěti bodů.

Play off II. ligy žen 1. kolo soutěže

Spartak Pelhřimov A- SK Jihlava A 2:5

Pořadí soutěže II ligy žen rozhodlo o tom, že po základní části třetí Jihlava se utkala s druhým Pelhřimovem na jeho domácí půdě. Ve vzájemných utkáních měl mírně navrch jihlavský tým, který jednou remizoval a podruhé zde v Pelhřimově vyhrál, tudíž SK byl mírným favoritem. Systém play- off se hraje jenom do pěti vítězných bodů bez čtyřhry. Do úvodních dvouher nastoupila Růžičková a Vávrová. Naše jednička Vávrová v nervózním prvním setu podlehla neoblíbené soupeřce Hovorkové, ale v dalších setech změnila rytmus hry a zvítězila s přehledem 3:1. Na druhém stole však srovnali domácí krok po těsném vítězství 3:2 nad Růžičkovou. Hosté po dalších kolech dvouher navýšili svůj náskok na 3:1, když zvítězila Morkusová a Vávrová. Pak opět smolně prohrála Růžičková 2:3, i když už prohrávala 0:2 a 8:10, avšak dokonalý obrat se jí nepodařil. To, že si ženy SK odvážejí do odvety vítězství rozhodla svým třetím bodem Morkusová.

Body: Morusová 3, Vávrová 2, Růžičková 0.Zpět

Děkujeme našim partnerům

Sportovní klub Jihlava

Sportovní klub Jihlava byl založen v roce 1910. Sdružuje 20 neprofesionálních sportovních oddílů a svou základnou čítající 1560 členů patří mezi největší sportovní kluby v Jihlavě.

V majetku klubu jsou čtyři sportovní areály – víceúčelová hala, areál hokejbalu a házené, volejbalové kurty a loděnice, které převážně využívají oddíly klubu. Volné hodiny slouží široké sportovní veřejnosti.

K doplňkové činnosti klubu patří pronájem sportovní haly pro pořádání kulturních, společenských nebo firemních akcí a pronájem reklamních ploch v Jihlavě.