Zpět na přehled oddílů

ZÁPAS

05. 05. 2009

Jak připravit nadějné sportovce o ideály?!
 
 Dne 18.4. 2009 proběhlo MČR ve volném stylu v Hradci Králové pro starší žáky a juniory. Zápasnický oddíl SK Jihlava se zúčastnil závodů s pěti zápasníky. Z toho tři zápasníci patří poslední rok do kategorie mladších žáků. MČR se zúčastnilo 120 závodníků z 20 oddílů.
     Ve váze 85 kg se utkal Miroslav Hlávka s borcem z Prostějova, kterého v první periodě položil na lopatky. V dalších dvou semifinálových utkáních však podlehl zkušeným borcům z Havlíčkova Brodu a Hodonína. V celkovém hodnocení se umístil na 5. místě.
     Ve váze 73 kg se po prohraném utkání již nezapojil do dalších bojů starší žák Radek Bílek.
     Nejvíce obsazená váha 53 kg čítala 25 zápasníků. Zde však Michal Dolský mladší žák neuspěl v prvním měření sil a tím se vyřadil z dalších bojů. Podobně se vedlo ve váze 47 kg Romanovi Dvořákovi.
     Největší drama se odehrálo ve váze 38 kg. Zde nastoupil mladší žák Zbyněk Kratochvíl proti borci z Havlíčkova brodu, kterého v několika úvodních vteřinách položil na lopatky. Ve druhém utkání nastoupil proti volnstylaři z Brna, kterého v první periodě držel dvakrát na lopatkách avšak rozhodčí tyto lopatky neodpískal. Periodu vyhrál na body ale ve druhé periodě utkání vzdal pro bolestivý záběr chvatu, který rozhodčí zavčas neodpískal. Bolest v rameni se podepsala na finálovém utkání o 3. místo, které prohrál.
    Takováto rozhodnutí rozhodčích nepřesvědčí mladé sportovce o tom, že existuje spravedlnost ve spotu a vyhraje ten nejlepší.


Zpět

Děkujeme našim partnerům

Sportovní klub Jihlava

Sportovní klub Jihlava byl založen v roce 1910. Sdružuje 20 neprofesionálních sportovních oddílů a svou základnou čítající 1560 členů patří mezi největší sportovní kluby v Jihlavě.

V majetku klubu jsou čtyři sportovní areály – víceúčelová hala, areál hokejbalu a házené, volejbalové kurty a loděnice, které převážně využívají oddíly klubu. Volné hodiny slouží široké sportovní veřejnosti.

K doplňkové činnosti klubu patří pronájem sportovní haly pro pořádání kulturních, společenských nebo firemních akcí a pronájem reklamních ploch v Jihlavě.