Zpět na přehled oddílů

házená

08. 09. 2009

SK Autonot Jihlava – Sokol Krčín B 16:14 (9:6)
V prvním domácím zápase nové sezóny II.ligy mužů se početné divácké návštěvě představili národní házenkáři Autonotu v duelu s týmem z Nového Města nad Metují, hrajícím pod hlavičkou rezervy prvoligového Sokola Krčín. Do boje nemohl kvůli zranění z úvodního zápasu v Podhorním Újezdě zasáhnout útočník Morkus, jinak ale mohl trenér Komůrka poslat do hry nejsilnější sestavu.
        Na úvodní branku hostů v první minutě zápasu odpověděl Autonot bleskurychlou gólovou akcí, kdy hbitý Tesař proměnil obránce Krčína ve statisty. Očekávaný nápor domácích ale přibrzdilo neproměňování trestných hodů, popřípadě nepřesnosti v jejich rozehrávání. Smůlu prolomil až kapitán Barák, který sklidil potlesk za dva ukázkové góly. Příliš se nevedlo ale ani hostujícím střelcům, které dobře bránila obrana Autonotu. Zpřesnění útočné kombinace na konci prvního poločasu přineslo házenkářům Autonotu tříbrankový náskok, a s ním i potřebný klid.
Stejně jak skončil první, tak začal i poločas druhý. Domácí nepouštěli východočechy do vážnějších akcí, naopak sami postupně navyšovali rozdíl ve skóre až na 15:8. To neunášeli někteří hráči hostů, a po obdržení červených karet museli postupně tři z nich opustit hrací plochu. V této chvíli nedával hráčům Krčína už asi nikdo šanci na zdramatizování zápasu.
Paradoxně ale tyto vyloučení uškodily spíše domácím, kteří se pod vidinou snadného vítězství přestali soustředit na hru a polevili jak v obraně, tak v útoku. Statečně bojujícím hostům se tak povedlo v početním oslabení dotáhnout až na dvoubrankový rozdíl. Na zvrat utkání však již naštěstí neměli čas, a tak dovedli hráči Autonotu přece jenom tento zápas do vítězného konce. Za týden zajíždí Autonot na severní Moravu, kde odehraje důležité duely s nováčkem soutěže Osekem nad Bečvou a silnou Studénkou.