Zpět na přehled oddílů

st. tenis

28. 02. 2008

1. LIGA ŽENY

SK Jihlava A- MSK Břeclav B 4:6
 
Body: Vávrová 1, Červinková 1, Morkusová 1, čtyřhra Morkusová, Vávrová
 
Dramatické utkání svedly hráčky SK, když hostily šestý tým tabulky Břeclav. Domácí potřebují body jako sůl, protože bojují o záchranu. Holky předvedly bojovný výkon, ale na lépe trénující mladé hráčky nestačily. Pozitivem utkání byla vyhraná čtyřhra ve složení Morkusová, Vávrová. Trénérka Bartošová už určitě ví koho postaví do čtyřhry v příštích kolech na půdě Nuslí a Plzně.
 
SK Jihlava A- ČSAD Hodonín C 7:3
 
Body: Morkusová 2, Vávrová 2, Červinková 2, čtyřhra Morkusová, Vávrová
 
Po dlouhém období bez výhry se konečně zrodilo vítětzství. I když hosté přijeli posíleni o extraligovou hráčku, která svá utkání zvládla a obstarala tak všechny body Hodonína. Holky zahrály velmi dobře a na rozdíl od posledního utkání v Mostě a Děčíně lépe zvládly vypjaté koncovky pátých setů. Hodonín je stejně jako Jihlava "namočen" v sestupových vodách a krčí se těsně nad hladinou sestupu. Posledních pět kol před koncem slibuje dramatickou zápletku o sestup.
 
DIVIZE MUŽI
 
Moravské Budějovice A- SK Jihlava A 9:9
 
Body: Starka 3, Vondra 2, Kocmánek T. 2, Kocmánek J. 1, čtyřhra Kocmánek J. a T.
O víkendu pokračovalo 17. a 18. kolo divize mužů. Jihlava se střetla s Moravskými Budějovicemi. Očekával se vyrovnaný zápas, což se potvrdilo. Hostům se povedl začátek, i když ztratili jednu čtyřhru a dostali se do vedení 1:2. Pak nezachytili nápor Budějovic, které oskočily na rozdíl tří bodů 5:2. Skóre narostlo až na 7:3. Naštěstí Jihlava zabojovala a srovnala stav na 7:7 a dokonce odskočila na 7:8. Před posledním zápasem ještě měli hráči SK navrch 8:9, ale nakonec odjeli smířeni s remízou.
 
Třebíč A- SK Jihlava A 9:9
 
Body: Starka 3, Vondra 2, Kocmánek T. 2, Kocmánek J. 2.
 
Hostům se tentokráte nevydařili čtyřhry, když obě prohráli. Třebíč navýšila na 3:0. Stav utkání se postupně začal vyvíjet lépe pro SK na 3:5. Domácí srovnali na 5:5. Přetahovaná pokračovala 5:6, 8:6 a 8:7. V dramatické koncovce měli k vítězství blíž hráči domácích, ale vedení 9:7 ztratili, když podlehli v obou dvouhrách. Nejdříve Jaroslav snížil a Tomáš Kocmánek rozhodl o tom, že Jihlava neodjede domů s prázdnou.
 
KP. 2. TŘÍDY
 
Bystřice nad Perštejnem A- SK Jihlava B 6:10
 
Body: Holub 3, Vávra 3, Maštera 1, Kolátor 1,čtyřhra Holub, Vávra a Kolátor, Maštera.
 
O víkendu pokračoval krajský přebor druhé třidy 17. a 18. kolem. Hráči SK naposledy v této sezóně zajížděli na půdu soupeře. Čekal je těžký soupeř z Bystřice, která ještě v tomto roce neprohrála. Úvod se hostům povedl náramně, vyhráli obě čtyřhry a k tomu dvouhry navíc 0:4. Pak se, ale skóre začalo obracet a domácí získaly vedení 6:4. Z této svízelné situace se Jihlava dostala parádně a šesti výhrami vzala domácím jakoukoli myšlenku na úspěch.
Vojnův Městec A- SK Jihlava B 0:10
 
Body: Maštera 2, Holub 2, Vávra 2, Kolátor 2, čtyřhra Holub, Vávra a Maštera Kolátor.
 
Na odpolední utkání přijela Jihlava dobře připravena, ale přakvapivě jí čekal jenom odevzdený soupeř. Hráči domácích nekladli větší odpor a za devadesát minut mohli jihlavští odjíždět domů s pocitem dobře vykonané práce a posílenými vyhlídkami na postup.


Zpět

Děkujeme našim partnerům

Sportovní klub Jihlava

Sportovní klub Jihlava byl založen v roce 1910. Sdružuje 20 neprofesionálních sportovních oddílů a svou základnou čítající 1560 členů patří mezi největší sportovní kluby v Jihlavě.

V majetku klubu jsou čtyři sportovní areály – víceúčelová hala, areál hokejbalu a házené, volejbalové kurty a loděnice, které převážně využívají oddíly klubu. Volné hodiny slouží široké sportovní veřejnosti.

K doplňkové činnosti klubu patří pronájem sportovní haly pro pořádání kulturních, společenských nebo firemních akcí a pronájem reklamních ploch v Jihlavě.