Novinky | SK Jihlava | Sportovní klub Jihlava, atletika, florbal, judo, karate
Zpět na přehled oddílů

hokejbal

23. 09. 2009

Sobotní duel s papírově slabším z obou víkendových soupeřů, Bulldogs Brno, nabídl vyrovnanou podívanou. Jihlavští sice začali aktivněji, hostující brankář Hort ale dlouho držel akcie svého týmu nad vodou. Ve 12. minutě nakonec přeci jen kapituloval. Po výborné práci obránce Vávrů v oslabení jej na dvakrát překonal Kučera.

Odpověď hráčů z jihomoravské metropole ale na sebe nenechala dlouho čekat, v první minutě druhé části vrátil zápas na začátek Zvejška. Gólově nejplodnější a pro konečný výsledek rozhodující se pak ukázalo být rozmezí 20. a 22. minuty. Během nich se nejprve dvakrát dokázali prosadit domácí, šťastnou brankou v přesilovce Píbil a po situaci dva jednoho zakončující Smutný, s bleskovou odpovědí na straně druhé přispěchal Skácel. Následné šance rodící se zejména v přesilových hrách již dokázali oba brankáři někdy i s dávkou štěstí odrazit. Zejména šance Strnada a Zeleného, které se zastavily o horní tyč branky Horta důrazně volaly po zvýšení náskoku domácího celku.

SK Jihlava – HBK Bulldogs Brno    3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

Branky: 12. Kučera, 20. Píbil, 21. Smutný – 16. Zvejška, 22. Skácel

Vyloučení: 10:7             Využití: 1:0        V oslabení: 1:0 Střely 24:30

V nedělním zápase přijel do Jihlavy, loni ještě extraligový, tým Hodonína. I proto byli Hodonínští pasováni do role favorita. Prognóza se však naštěstí nenaplnila.

Domácí byli od začátku aktivnější a většinu času se hrálo před hodonínským brankářem Krýsou. Netrvalo to dlouho a 7. minutě po vyhrané buly Kučery se nadvakrát prosadil Jan Bartejs. V 11. minutě utekli ve vlastním oslabení duo Smutný – Jobák a druhý jmenovaný vymetl pavučiny hostujícího brankáře – 2:0. Jenže v tom samém oslabení za 13 sekund snížil Uřičář.

.Druhé dějství začalo opět lépe pro domácí, když se prosadil navrátilec z kladenského KEBu Strnad. Jenže několik minut po něm, po chybě domácí obrany, snížil na rozdíl jediného gólu Helešic. Ještě do šaten vrátil, jinak dobře hrajícím domácím, dvojbrankový náskok v přesilové hře Kučera, který zblízka dorazil odražený míček za bezmocně ležícího Krýsu.

V šesté minutě třetí třetiny se zdálo býti o osudu utkání rozhodnuto. Po spolupráci celého prvního útoku „mazácky“ zakončoval blafákem do forhendu Brázda. Pak však následovala série jihlavských vyloučení, které v 41. minutě potrestal Procházska. S vypětím všech sil již Jihlavané další branku soupeři nepovolili a svoje vítězství uhájili i ve třech lidech. Nové dresy tak přinesly plný možný počet bodů z víkendového dvojzápasu.

„ S výsledkem jsem samozřejmě spokojený, s hrou to také nebylo špatné, ale nemůže se stát, že za dva zápasy posbíráme 21 dvouminutových trestů. Teď se nám to sice nevymstilo, ale těžko můžeme sázet na to, že to tak dopadne i příště“, uzavřel vystoupení Jihlavy vedoucí mužstva David Štefl.

SK Jihlava – HBC Rigum Hodonín 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Branky: 7. Bartejs (Kučera), 11. Jobák (Smutný), 20. Strnad (Bartejs, Danko), 26. Kučera (Došek, Bartejs), 36. Brázda (Jobák, Smutný) – 11. Uřičář (Salajka), 23. Helešic (Hübl), 41. Procházska (Uřičář)

Vyloučení: 11:6             Využití: 1:2        V oslabení: 1:0 Střely 32:25