hokejbal

02. 10. 2009

Jihlava propadla v Třinci, ale z Poruby veze tři body

K dalším zápasům 1. MNHbL nastoupili jihlavští hokejbalisté o tomto víkendu. V sobotu nejprve nestačili na Domácí Třinec 5:3, druhý den však zvládli utkání Ostravě a po výhře 7:2 vezou do Jihlavy tři body.

Při sobotní předzápasové rozcvičce se zranil útočník Jobák, a proto jihlavští nastoupili k utkání s třemi obrannými páry a pouze s šesti útočníky. V utkání začali lépe domácí, kteří zavřeli hráči z Vysočiny v obranném pásmu a svou aktivní hrou se v početní převaze prosadili poprvé, když od modré pálil kapitán Cieslar. Zlepšený výkon hostů vypramenil ve vyrovnávací trefu Doška, když od červené šťastně překonal Hecza. V druhé třetině se prosadil hostující kapitán Smutný, a tak šla Jihlava do šaten s jednobrankovým náskokem 2:1.

Třetí dějství byla pro Jihlavany z říše hrůzy. Inkasovali v ní totiž hned čtyřikrát, jediný úspěch hostů padl opět z hole Smutného. Pěti body potopil Jihlavu třinecký kapitán Cieslar, který zaznamenal hattrick a dvě asistence. „ To, co jsme předvedli ve třetí třetině, snad nebudu ani komentovat,“ rozčiloval se druhý brankář Jihlavy David Štefl.

Nedělní zápas začala Jihlava ve stejném duchu, nepřesnými nahrávkami a pomalým pohybem. Jen díky brankáři Humlíčkovi svítil na světelné tabuli výsledek 0:0. Poté však jihlavští přece jen přidali a v rozmezí 11. a 12. minuty se prosadil nejdříve v přesilové hře Smutný a po něm Došek.

V druhé patnáctiminutovce se náskok mezi týmy zvyšoval, a když po další Brázdou využité přesilovce byl stav již 4:0 pro Jihlavu, zdáslo se být o osudu zápasu rozhodnuto. „Nebyli bychom to však my, kdybychom si to sami nezkomplikovali,“ narážel kapitán Smutný na zdramatizování výsledku, když se dvakrát trefil domácí Grabovský.

Do třetí třetiny se šlo tedy za stavu 2:4 z pohledu domácí Poruby. V ní se však již žádné překvapení nekonalo. Navíc když přidal dva góly v přesilové hře Danko a účet zápasu uzavřel Brázda, zrodilo se vítězství Jihlavy 7:2. „Musím pochválit kluky za dnešní zápas, až na dva výpadky jsme byli jasně lepší, také mě těší čtyři využité přesilovky,“ zhodnotil zápas zkušený obránce Jihlavy Došek

HBC Třinec – SK Jihlava 5:3 (1:1,   1:0. 4:1)

Branky: 4. Cieslar, 33. Cieslar (Toman, Konderla), 34. Konderla (Cieslar), 36. Cieslar (Toman, Konderla), 44. Konderla (Cieslar) – 10. Došek (Danko), 26. Smutný (Homola, Zelený), 42. Smutný (Jakoubek)

Střely: 34:30                 Vyloučení: 6:4   Využití: 1:0                    V oslabení: 1:0

Sestava SK: Humlíček (Štefl) – Zelený, Homola, Došek, Jakoubek, Gregor, Vávrů – Brázda, Smutný „C“, Píbil, Matějka, Kučera Danko

TJ Sokol Poruba – SK Jihlava 2:7 (0:2, 2:3. 0:2)

Branky: 24. Grabovský (Pavlíček), 27. Grabovský (Šnek) – 11. Smutný, 12. Došek, 20. Kučera (Danko), 22. Brázda (Zelený), 29. Danko (Došek, Smutný). 40. Danko (Smutný, Zelený), 44. Brázda (Kučera, Danko)