Zpět na přehled oddílů

HÁZENÁ

02. 10. 2009

TJ Sokol Ostopovice - SK Autonot Jihlava 25:26 (12:13)

 

 

 

 

 

Důležité dva body „vyválčili“ národní házenkáři SK Autonotu v dalším kole druholigové soutěže mužů na hřišti tradičního soupeře z brněnského předměstí. Početná divácká návštěva byla svědkem dramatického boje až do poslední sekundy zápasu, a i přes porážku domácího týmu sklidili oba soupeři za svůj výkon zasloužený potlesk.

Už od úvodního hvizdu bylo všem jasné, že půjde hlavně o souboj střelců. Zatímco na straně Sportovního klubu se přesně trefovali všichni, kteří zasáhli do hry, u domácích se prosazoval zejména talentovaný Petr Polcar, syn někdejšího reprezentanta. Rychlé útoky se střídaly na obou stranách, a obrany obou soupeřů marně hledaly způsob, jak eliminovat rychle narůstající skóre. Hrající trenér Jihlavy Komůrka na tuto situaci reagoval přeskupením obranné řady a střídáním brankařů, větší efekt to ale nepřineslo.

Do druhého poločasu nastupovali hosté s jednobrankovým náskokem a jasným cílem – zlepšit obrannou hru a pokusit se pokračovat v brankostroji z první půlhodiny zápasu. Ve vypjaté atmosféře se to hráčům SK Autonotu dařilo, a když tým podržel chycením dvou šestimetrových hodů brankář Barták, byla vidina bodového zisku z tohoto utkání stále reálnější.     

Drama vyvrcholilo v poslední minutě, kdy se podařilo jihlavským hráčům vstřelit důležitou rozdílovou branku. Domácí chtěli hned z protiútoku vyrovnat, ale jejich akce skončila se závěrečným hvizdem rozhodčího jen faulem na brankovišti a nařízením trestného hodu. Dobře pozičně postavený brankář SK Autonotu Barták ale vykryl všechna volná místa, a tak střela domácího útočníka minula branku. Po dvou prohrách o jediný gól v minulých zápasech se tak štěstí konečně přiklonilo i na stranu házenkářů SK Autonotu.    

 

 

 

 

 

 

Sestava a střelci :

 

 

Barták, Dvořáček – Berka, Kníže, Kondrát, Braun – Barák 6, Gálik 9, Tesař 4, T.Nožička 5, Komůrka 2

 

 

 

 

Nejlepší hráči : Polcar (Ostopovice) – Gálik (SK Autonot)

SK Autonot Jihlava – TJ Sokol Opatovice nad Labem 17:21 (7:13)

 

 

 

 

 

V šestém kole II.ligy mužů v národní házené přijel na hřiště domácího SK aktuálně vedoucí tým tabulky s prvoligovými postupovými ambicemi, východočeské Opatovice nad Labem. Už před zahájením zápasu bylo jasné, že pokud chtějí jihlavští házenkáři pomýšlet na úspěch, musí se jim podařit ubránit zřejmě nejlepšího hráče II.ligy, „ostrostřelce“ Zdeňka Bittnera s úctyhodným průměrem téměř patnácti branek na zápas.

Obávaný střelec o sobě dal vědět ihned po úvodním hvizdu a naznačil tak domácím, že to s ním v tomto zápase opravdu nebudou mít lehké. Také útočníkům Jihlavy se dařilo rychlou kombinací rozebírat obranu Opatovic, velkou překážkou v proměňování šancí jim ale byl   pozorně chytající brankář hostů Pospíšil. Svou zavalitou postavou doslova „ucpal“ branku zejména při trestných hodech. Recept na něj našel až nádhernou technickou střelou kapitán Autonotu Barák.

Až do patnácté minuty prvního poločasu drželi domácí s Opatovicemi krok, potom však začal obranu SK Autonotu přehrávat Bittnerem dirigovaný útok hostů. Defenzíva domácích si nedovedla poradit v soubojích jeden na jednoho, kdy „hořel“ hlavně střed a levý kraj obrany. Ani osobní obrana Bittnera v podání zkušeného Knížete nepřinesla zlepšení. A protože byl v této fázi utkání zmiňovaný střelec hostů téměř neomylný, narostl rozdíl v poločasovém skóre na hrozivých šest branek.

Po přestávce nastupovali domácí házenkáři na hrací plochu s tím, že nemají co ztratit a jen rychlé útoky zakončené přesnou střelbou je můžou vrátit do hry. Po dvou krásných brankách Tesaře a Gálikově rychlém protiútoku ještě svitla domácím malá naděje, i přes velkou snahu se však na hosty nedotáhli víc než na tři branky. Zkušeně hrající Opatovice dokázaly domácím vždy znovu odskočit.

Na případné zdramatizování v závěru zápasu již nedošlo, a tak nezbývá házenkářům Sportovního klubu než zapracovat na zlepšení obranné hry a pokusit se opět naplno bodovat v následujících dvou zápasech, které odehrají znovu na domácím hřišti.             

 

 

    

Sestava a střelci :

 

 

Dvořáček, Barták – Berka, Kníže, Kondrát, Braun – Barák 3, Gálik 7, Tesař 5, T.Nožička, Komůrka 2Zpět

Děkujeme našim partnerům

Sportovní klub Jihlava

Sportovní klub Jihlava byl založen v roce 1910. Sdružuje 20 neprofesionálních sportovních oddílů a svou základnou čítající 1560 členů patří mezi největší sportovní kluby v Jihlavě.

V majetku klubu jsou čtyři sportovní areály – víceúčelová hala, areál hokejbalu a házené, volejbalové kurty a loděnice, které převážně využívají oddíly klubu. Volné hodiny slouží široké sportovní veřejnosti.

K doplňkové činnosti klubu patří pronájem sportovní haly pro pořádání kulturních, společenských nebo firemních akcí a pronájem reklamních ploch v Jihlavě.