hokejbal

16. 10. 2009

Jihlava zdolala Vsetín, Malenovice úspěšnější při nájezdech

O tomto víkendu se Jihlavané po delší odmlce opět představili domácím divákům. V sobotu nejdříve doslova zdolali nepříjemný Vsetín. O den později podle po samostatných nájezdech Malenovicím, i přesto můžou být hráči z Vysočiny spokojení.

Proti Vsetínu se domácí dlouho nedokázali prosadit, překážkou jim byl vynikající brankář hostí, Šimara. Až ve 13. minutě se prosadil po skončené přesilové hře zdálky Strnad. V druhé třetině hráli domácí více ve čtyřech než v pěti. Trestem jim byl vyrovnávací gól z hole Jeby. Naštěstí ještě před druhou pauzou vyrovnal tvrdou střelou navrátilec Digrin.

V poslední části se hra přelévala z jedné strany na druhou. O něco lépe hrající domácí však ne a ne přidat gólovou pojistku. Na druhé straně Valaši nedokázali překonat Procházku. Pojistku přidal až minutu a půl před koncem kapitán Smutný – 3:1.

„Nehráli jsme ideálně, ale i přesto si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Bohužel se na góly strašně nadřeme“ , povzdechl si vedoucí mužstva, David Štefl.

Nedělní utkání bylo ještě o poznání vyrovnanější než to sobotní. Malenovice nasadily do utkání čtyři útočné formace, které neustále zatápěly domácím. Paradoxně šli však do vedení domácí, když na konci druhé minuty utekl Danko a nekompromisně zavěsil „pod víko“. V první třetině padly ještě branky na obou stranách, a tak se šlo do kabin za stavu 2:1 pro domácí Jihlavu.

Začátkem druhé třetiny nedisciplinovaní domácí nabídli hostům přesilovou hru 5 na 3. Na jejím konci se zdálky prosadil Šiníček. Zpět do vedení poslal domácí po přesilové hře Píbil. Avšak zbytek třetiny patřil hostům. Nejistě chytajícího Štefla stačili hosté překonat do konce druhé třetiny ještě dvakrát a otočit tak na 3:4.

V posledním dějství vystřídal Štefla Procházka, ale i ten kapituloval hned po sedmdesáti vteřinách, které stačily uběhnout z třetí třetiny. S Jihlavany to vypadalo velice zle, v té době dostali do konce Brtník a Strnad a domácí tak museli dohrávat na dvě pětky. „Poprvé v sezoně jsme se opravdu semkli a zápas dostaly aspoň k nájezdům, bod je pro nás dobrý, ale chtěli jsme vyhrát“, zhodnotil zápas obránce Zelený, který sám 17 sekund před koncem v powerplay domácích vyrovnal. Nájezdy pak rozhodl jediný přesný exekutor nájezdů ze strany Malenovic – Šiníček a zkompletoval svůj hattrick.

SK Jihlava – HBC Vsetín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 13. Strnad (Danko), 29. Digrin (Píbil, Procházka), 44. Smutný (Zelený) – 25. Jeba (Zrník)

Střely: 30:21                Vyloučení: 8:7             Využití: 0:1                 V oslabení: 0:0

Sestava SK: Procházka (Štefl) – Došek, Zelený, Homola, Gregor, Jakoubek, Vávrů – Digrin, Brázda, Smutný „C“, Danko, Kučera, Píbil, Strnad, Brtník, Matějka