Novinky | SK Jihlava | Sportovní klub Jihlava, atletika, florbal, judo, karate
Zpět na přehled oddílů

05. 03. 2008

První zápasy zvýšily náskok

O uplynulém víkendu pokračovala prvními zápasy nadstavbové části I.MNHbl. Jihlavští se nejprve v sobotu představili na půdě šestého Třince, aby o den později zavítali do jihomoravské metropole na souboj s místním Starým Brnem figurujícím na příčce čtvrté. Díky dvěma vítězstvím si hokejbalisté z Jihlavy upevnili pozici lídra, když na druhé Malenovice mají náskok plných 8 bodů. Zejména sobotní střetnutí přitom i kvůli okleštěné sestavě nadělalo hostům nemalé vrásky. Na sever Moravy odcestovalo pouze 10 hráčů do pole, navíc na postu obránce musel zaskakovat forvard Kučera. Začátek střetnutí i přes tento fakt patřil právě hráčům z Jihlavy. Několik nadějných šancí však zmařil výborně chytající Heczko a když jeho protějšek Štefl vyřešil bez větších problému několik ošemetných situací, šlo se do kabin za stavu 0:0.

I druhá patnáctiminutovka v prvních minutách nabídla obdobnou podívanou. Až v 34. minutě se tak poprvé měnilo skóre, Jobák přiťukl Brázdovi, který se střelou mezi Heczkovi betony nemýlil. O chvíli později mohl na 2:0 zvýšit Smutný, únik v oslabení však za brankovou čáru neprotlačil. Domácí ke konci druhé části zvýšili aktivitu a Štefl v brance hostů se měl co otáčet. I díky jeho zásahům se však skóre neměnilo až do 38. minuty, kdy nedůraz v obraně Jihlavy potrestal střelou k levé tyči Konvička. Domácí v tuto chvíli přehrávali vedoucí celek soutěže, za pouhých 38 vteřin je však zchladil Smutný, který využil kombinaci s Bartejsem a zaznamenal vítězný gól. Ve zbytku střetnutí oba brankáři potvrdili své kvality a hosté si tak mohli připsat 11 vítězství v této sezoně.

„Zbytečně jsme si utkání zkomplikovali, po polovině zápasu to mohlo být 3:0 a zápas se mohl v poklidu dohrát. Heczko však domácí podržel a tak bylo o co hrát až do závěrečného hvizdu,“ nechal se slyšet střelec vítězné branky Roman Smutný.

Na nedělní utkání se Starým Brnem již mohli hosté postavit kompletní tři pětky, k prvnímu utkání nastoupil obránce Havlíček, posila z Kutné Hory, do  branky se pak postavil Libor Smetana. „Dohodli jsme se, že každý z tria brankářů odchytá dvě utkání, poté vybereme jedničku, která by se měla dochytat zbytek sezony,“ prozradil vedoucí mužstva a zároveň jeden z brankářů David Štefl. Stejně jako o den dříve vstoupili Jihlavané do utkání aktivněji než soupeř a již v polovině 7. minuty otevřel skóre střetnutí Brázda, který šťastnou dorážkou překonal brankáře Horáka. Ve slibných šancích se do konce první části ještě objevili Jobák či Smutný, další balon však za záda domácího brankáře nedoputoval.

Definitivní zlom tak přišel na začátku druhé části, kdy se nejprve v přesilové hře prosadil Neveselý a o chvíli později bekhendovou střelou i Strnad. Domácí tento fakt očividně neunesli a utkání se zvrhlo v přehlídku nebezpečných zákroků, které vyústili ve zranění kapitána jihlavských Strnada a následné potyčky mezi Jobákem a Badinem. Od tohoto okamžiku se utkání spíše jen dohrávalo, z hokejbalové šedi vybočily jen dva krvavé zákroky domácích hráčů. Na přelomu 37. a 38. minuty se pak ještě prosadili Bartejs s Jobákem a definitivně rozhodli o zisku tří bodů pro hráče z Jihlavy. Zejména akce druhého jmenovaného stála za to. Nejprve v rohu obelstil dva domácí obránce, aby o pár vteřin později vyjel zpoza branky a zasunul do zcela prázdné branky. Snížení z hole Badina dvě a půl minuty před koncem na konečných 5:1 již nemohlo na osudu utkání nic změnit.

„Jsme rádi, že jsme obě utkání zvládli, bohužel jsme však přišli o útočníka Strnada. Má poraněné koleno a není jisté, zda ještě bude moci letos vůbec nastoupit. Je to pro nás velká ztráta. Naštěstí máme dostatečný náskok a tak nemusíme jeho návrat uspěchat,“ neskrýval radost i rozčarování Štefl. Další střetnutí čeká na jihlavské o nadcházejícím víkendu, kdy na svém hřišti přivítají poslední celek Hodonína.

HBC Třinec – SK Jihlava 1:2 (0:0,0:1,1:1)

Góly: 38. Konvička – 24. Brázda, 38. Smutný

Vyloučení: 2:2            Využití: 0:0

Sestava: Štefl – Neveselý, Kučera, Hrabovský, Zelený – Jobák, Strnad, Brázda, Bartejs, Smutný, Rychlík

HSK Staré Brno - SK Jihlava 1:5 (0:1,0:3,1:2)

Góly: 43. Badin – 7. Brázda, 17. Neveselý, 19. Strnad, 37. Bartejs, 38. Jobák

Vyloučení: 13:6 navíc Geryk (SB) 10´ OT     Využití: 0:3     V oslabení: 1:1

Sestava: Smetana (Štefl) – Neveselý, Benáček, Gregor, Havlíček, Zelený, Hrabovský – Jobák, Strnad, Brázda, Bartejs, Píbil, Smutný, Staněk, Píbil, Rychlík