hokejbal

27. 10. 2009

Jihlavští porazili Třinec a vedou ligu

SK Jihlava – HBC Třinec 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)

Branky: 0:23 Jobák (Smutný, Brázda), 7:03 Kučera (Matějka, Vávrů), 7:45 Jobák (Brázda), 30:49 Brázda (Smutný, Zelený), 36:15 Vávrů (Zelený)

Střely: 28:27                Vyloučení: 5:6             Využití: 1:0                 V oslabení: 0:0

Sestava SK: Procházka (Štefl) – Došek, Homola, Gregor, Jakoubek, Vávrů – Jobák, Brázda, Smutný „C“, Danko, Digrin, Píbil, Zelený, Kučera, Matějka

V 11. kole 1. MNHbL přijel do Jihlavy dosud první Třinec, který v prvním vzájemném utkání porazil tým z Vysočiny 5:3. Před zápasem Jihlavanům patřila druhá příčka, i proto se v nedělním slunném odpoledni hrál šlágr kola. V něm se z vítězství radovali domácí a po výhře 5:0 přeskočili právě svého soupeře a dostali se do čela tabulky.

K výhře nasměroval Jihlavu již po 23. vteřinách hry první jihlavský útok, který zakončoval do prázdné brány Jobák, kterého nezištně našel Brázda. Druhou asistenci si připsal Smutný.  Jihlavští byli ze začátku o třídu lepší a vytvářeli si nadále další šance. Pokud se oslabený Třinec dostal do šance, zlikvidoval ji brankář Procházka či domácí obrana. Odměnou za dobrý výkon byl pro domácí ve znamení dalších dvou branek za zády třineckého Ochmana. Nejdříve na začátku 8. minuty ho překonal Jiří Kučera a o 42 vteřin po něm zakončoval opět do odkryté branky Jobák, kterému opět asistoval Brázda.

Druhá třetina byla ze strany Jihlavy katastrofální, špatné nahrávky, špatný výkon, špatné přesilovky, malé nasazení. Jenže Třinec toho naštěstí nedokázal využít a trefoval pouze vždy připraveného Procházku.

V závěrečné patnáctiminutovce padly další dvě branky, obě za záda třineckého Ochmana. Nejprve se v 31.   minutě prosadil krásnou kličkou Brázda a v 37. minutě upravil na konečných 5:0 Vávrů, který tak zaznamenal svou premiérovou trefu mezi muži. Další řada šancí na obou stranách zůstala však již nevyužity. „První třetina byla z našeho pohledu perfektní, lidem se musela líbit, pak už to však bylo horší. Kdyby Třinci nechyběla řada opor, na vítězství by to nemuselo stačit,“ okomentoval utkání vedoucí mužstva David Štefl.