08. 10. 2010

Šest zápasů, šest výher při skóre 35:9. Taková je dosavadní bilance SK Toptrans Jihlava v letošním ročníku 1. Národní ligy. Po výhře 9:0 z minulého týdne nad Ježky z Heřmanova Městce naložili stejný příděl na cestu domů i hradeckému béčku. Hosté přijeli pouze s devíti hráči do pole a tím určili i ráz utkání. V úvodní šanci se sice již po několika vteřinách ocitli právě hradečtí, po hříchu se ale jednalo o jedinou složitější situaci, kterou musel domácí brankář Procházka řešit. Naopak jeho protivník Karas již v 5. minutě poprvé lovil balonek ze své sítě, když se dokázal prosadit po souhře s Bartejsem Danko. O chvíli později sice rozhodčí neuznali Píbilovi regulerní gól, úvodní kanonádu domácích tím ale nezastavili. Nejprve se ihned po buly přesnou střelou prosadil Zelený, souhru třetí formace o minutu později zakončil Vávrů. Ještě do první sirény navíc přidali domácí dvě přesilovkové branky. Oku lahodící kombinace zakončovali do prázdné branky Kučera s Píbilem a stanovili tak podobu výsledku na hrozivých 5:0. „Do utkání jsme sice nevstoupili ideálně, brankář Procházka nás ale podržel důležitým zákrokem. Jakmile jsme poprvé skórovali, šli jsme si jasně za svým. Další 4 góly v první části pak definitivně rozhodly,“ popsal klíčovou část utkání dosud nejproduktivnější hráč týmu Pavel Píbil.

Že po prvních patnácti minutách nebylo o co hrát, se bohužel negativně projevilo na předváděné hře. Tempo opadlo na minimum a ani jihlavští se již do útoku příliš nehnali. I přesto ve zbylých dvou částech dokázali přidat vždy po dvou brankách. Na 6:0 zvýšil z úniku Brázda, šest vteřin před druhou sirénou se prosadil přízemní střelou kapitán Dlabaja. V poslední třetině hosté přeci jen zvýšili úsilí, čestný gól se jim ale vsítit nepodařilo. Naopak Píbil po spolupráci se Střechou a v poslední minutě Strnad stanovili konečné skóre na 9:0. „Druhou a třetí třetinu jsme již nepředváděli, co jsme chtěli, to bylo ale způsobeno vysokým vedením. I když si říkáme, že budeme hrát pořád stejně, kluci to v hlavách mají a poleví. Škoda, že jsme se opět nedočkali „desítky“, hlavní jsou ale tři body,“ byl si dobře vědom Píbil.

I následující hrací víkend se představí jihlavští v domácím prostředí. Nejprve v sobotu v 15 hodin přivítají poslední Porubu, v neděli v 10 hodin pak změří síly s Opavou, která sestoupila minulou sezonu z extraligy.

SK Jihlava – HBC Hradec Králové 1988 B       9:0 (5:0, 2:0, 2:0)

Branky: 4:19 Danko (Bartejs), 7:17 Zelený (Brázda), 9:48 Vávrů (Danko, Střecha), 10:51 Kučera (Jobák, Píbil), 13:36 Píbil (Brázda, Zelený), 17:51 Brázda (Zelený), 29:54 Dlabaja (Kučera, Střecha), 35:47 Píbil (Střecha), 44:54 Strnad (Střecha, Píbil)

Vyloučení: 1:5            Využití: 2:0     Střely: 35:12

Sestava SK: Procházka (Štefl) – Zelený, Blaško, Gregor, Kříž, Homola, Dlabaja – Jobák, Kučera, Brázda, Střecha, Strnad, Píbil, Bartejs, Danko, Vávrů, Matějka, Staněk