hokejbal

10. 11. 2010

Poslední kolo první poloviny soutěže zavedlo jihlavské hokejbalisty na hřiště Komety Polička. V útočně laděném utkání dokázali hosté otočit nepříznivý stav 1:3 a po výsledku 5:3 navýšili náskok na čele soutěže na 5 bodů. Začátek duelu vyšel domácím na výbornu. Již po 23 vteřinách šli zásluhou Hubáčka do vedení, když jeho lehká střela zaskočila brankáře Procházku. Jihlavský celek ale přispěchal s rychlou odpovědí. V páté minutě Bartejs zakončil individuální akci střelou nad rameno domácího strážce svatyně a vyrovnal. Za další dvě minuty se skóre měnilo znovu. Brázdovo vyloučení na 4 minuty za vysokou hůl dokázali domácí beze zbytku potrestat. V první části přesilové hry se střelou z křídla prosadil Rokos, v té druhé pak dorážející Teplý – 3:1. Slepené branky vyhnaly na střídačku brankáře Procházku a do klece se poprvé v sezoně postavil Štefl. Impuls v podobě změny brankářů zapůsobil na hosty pozitivně a zákroky na Škodově kontě začínaly rychle narůstat. Ještě před první přestávkou se pak podařilo jihlavským vyrovnat. Nejprve při signalizované výhodě tečoval Danko Dlabajovu bombu od modré, střela Brázdy o 22 vteřin později již prošla do branky přímo – 3:3. „Zápas pro nás začal tak trochu nešťastně. Inkasovali jsme z první střely, navíc nechtěné vyloučení dokázal soupeř hned dvakrát potrestat. Dokázali jsme si ale vytvářet velké množství šancí a tak bylo jen otázkou času kdy se nám podaří nějaky gól vstřelit. Nakonec se nám dokonce povedlo vyrovnat ještě před pauzou, což nás uklidnilo,“ zhodnotil divokou první třetinu trenér Libor Smetana.

Druhá část pokračovala tak, jak skončila ta první, aktivitou jihlavských hráčů. Tomu odpovídal i poměr střel 6:13. Ve 22. minutě v přesilové hře navíc našel Píbil zcela volného Kučeru, který dokázal nadvakrát dostat balon za záda Škody a poprvé tak strhl veden na stranu hostů. Domácí se do brankových příležitostí takřka nedostávali, ojedinělé střely kryl jistě chytající Štefl. Ve 26. minutě se naskytla jihlavským velká příležitost odskočit soupeři o další branku. Danko byl v úniku faulován a nemohlo následovat nic jiného než trestné střílení. Sám faulovaný pak nedal Škodovi žádnou šanci a kličkou do forhendu zvýšil na 5:3. Ve zbytku zápasu si jihlavští bez větších problémů hlídali vydobytý náskok a mrzet je tak nemusela ani řada zahozených šancí.

Do druhé poloviny soutěže pak vstoupí celek z Vysočiny za dva týdny, kdy zajíždí na horkou půdu do Malenovic (3.místo) a Vsetína (4.místo).

SK Kometa Polička – SK Toptrans Jihlava    3:5 (3:3, 0:2, 0:0)

Branky: 0:23 Hubáček, 6:18 Rokos, 7:12 Teplý – 4:27 Bartejs (Danko, Vávrů), 11:37 Danko (Dlabaja), 11:59 Brázda, 22:15 Kučera (Píbil), 25:54 Danko z trestného střílení

Vyloučení: 6:7            Využití: 2:3     Střely: 25:37

Sestava SK: Procházka, od 7:12 Štefl – Zelený, Gregor, Kříž, Blaško, Došek, Dlabaja, Homola – Jobák, Kučera, Brázda, Střecha, Vávrů, Píbil, Bartejs, Danko, Staněk