30. 11. 2010

Suverénní cestu podzimem mají za sebou hokejbalisté jihlavského SK Toptrans. V patnácti utkáních ztratili pouhé čtyři body a svoji podzimní formu potvrdili kanonádami v závěrečném dvoukole. Na domácím hřišti rozstříleli Hodonín 7:1 a Sudoměřice 10:1 a s desetibodovým odstupem shlížejí z čela tabulky na druhou Opavu.

Utkání proti Hodonínu rozhodli jihlavští ve vlastních oslabeních. V nich dokázali nasázet svému soupeři neuvěřitelné 3 branky! Do této kategorie patřili hned první dvě trefy domácích. Ve třetí minutě Zelený sebral balon na vlastní modré, v poklidu prokráčel střední třetinou a zamířil přesně k tyči Krýsovi branky. Jihlavští povzbuzeni vedoucím gólem zle zatápěli hostující obraně, další úder si ale schovali až do dalšího oslabení. V 11. minutě Gregor zakombinoval s Jobákem a ten zamířil do stejného místa jako jeho spoluhráč při první trefě – 2:0. Na začátku druhé třetiny se jihlavští konečně dočkali branky ve standardním počtu, když se Doškova střela s přispěním teče zastavila až za zády Krýsy. Střelecké pokusy i nadále přibývaly hlavně na straně domácích, i tak se ale hosté dočkali snížení. V další přesilové hře tentokráte neinkasovali, naopak sami z hole Novotného udeřili. Celek z Vysočiny však nechtěl dovolit zdramatizování zápasu a o dvě minuty později oplatil stejnou mincí. Zeleného střelu dotlačil do branky pohotový Píbil a zvýšil znovu na tříbrankový rozdíl.

Že ani po dvou inkasovaných brankách v oslabení se hosté nepoučili, ukázala 4. minuta závěrečného dějství. Obránce Zelený se znovu vrhnul do útoku a podruhé překonal hodonínského brankáře. Zbytek duelu se odehrával v bezstarostném tempu a chvílemi byla k vidění hra „nahoru dolů“. V 10. minutě se ještě po pěkné individuální akci dokázal prosadit Kříž, na konečných 7:1 upravil skóre dorážející Staněk. „Utkání rozhodně nebylo tak snadné jak napovídá výsledek, zodpovědnou hrou jsme ale v podstatě Hodonínu nedali šanci pomýšlet na body. Asi jediným minusem utkání byla zbytečná vyloučení, i když jsme paradoxně v oslabení zaznamenali 3 branky. To se nám ale nebude dařit každý zápas,“ zhodnotil zápas střelec dvou branek Pavel Zelený.

Nedělní střetnutí mělo nabídnout vyrovnanější podívanou, bylo tomu ale právě naopak. Hosté dorazili pouze s deseti hráči do pole a od prvních minut se zakopali ve vlastní třetině. Jihlavští nechtěli ponechat nic náhodě a od prvních vteřin zápasu nenechali brankáři Trochtovi vydechnout. Tomu odpovídá i konečný poměr střel 48:18. Na úvodní branku se ale čekalo téměř 9 minut. Píbil prošel celým hřištěm bez většího zájmu hostů a zamířil přesně – 1:0. Ještě do první přestávky pak navýšil skóre Střecha, který prožil rozhodně nejpovedenější zápas sezony. Ve čtvrté minutě druhé části to byl totiž znovu on, kdo zvyšoval na 3:0. O dalších 5 minut navíc zkompletoval hattrick a stal se jednoznačně nejvýraznější postavou střetnutí. V 11. minutě předvedlo trio Brázda – Kučera – Jobák oku lahodící kombinaci a posledně jmenovaný již neměl problém dopravit balon do opuštěné klece. „Sudoměřice od začátku vsadili vše na obranu a pokus o rychlé brejky. Nám se ale povedlo dát 5 branek za dvě třetiny a bylo v podstatě po zápase. Třetí třetinu jsme si už jen užili a zakončili tak výborný podzim,“ popsal šťastný střelec Jan Střecha.

Posledních 15 minut podzimu nasázeli jihlavští svému soupeři dalších pět branek. Nejprve se prosadil střelou do růžku Trochtovi branky Kučera, nedlouho po něm se znovu prosadil Střecha. Osmou branku přidal přesně střílející Zelený a své galapředstavení zakončil v 10. minutě svojí pátou brankou Střecha. Otázkou posledních minut tak bylo, zda se konečně podaří domácím dosáhnout magické hranice deseti branek. Nekoncentrovanost v obraně sice nejprve vedla k čestnému úspěchu hostů, necelé tři minuty před koncem se jihlavští ale přeci jen dočkali. Zelený předložil balon parťákovi z obrany Gregorovi a ten vymetl pavouky v pravém horním rohu hostující klece – 10:1!

„Podzim se nám vyvedl na výbornou, Tak dobrý výsledek snad ani nikdo nečekal. Rozhodovat se však samozřejmě bude až na jaře. Proto se musíme v zimní pauze dobře připravit a prvním cílem bude udržet první místo v tabulce. Rozhodně si chceme zajistit nejvýhodnější postavení před playoff. I když jsme venku ztratili jediný bod, na domácím hřišti jsme rozhodně silnější,“ zhodnotil podzimní část trenér Libor Smetana a nastínil cíle pro jarní část. První ostré utkání čeká na jihlavské 27. února.

SK Jihlava – HBC Rigum Hodonín            7:1 (2:0, 2:1, 3:0)

Branky: 2:53 Zelený, 10:11 Jobák (Gregor), 15:59 Došek (Píbil), 24:55 Píbil (Kučera, Zelený), 33:14 Zelený (Došek, Jobák), 39:23 Kříž, 43:58 Staněk (Kříž, Danko) – 22:14 Novotný

Vyloučení: 6:4     Využití: 1:1    V oslabení: 3:0    Střely: 30:21

SK Jihlava – SK Sudoměřice           10:1 (2:0, 3:0, 5:1)

Branky: 8:15 Píbil (Došek, Vávrů), 12:49 Střecha (Vávrů, Píbil), 18:51 Střecha (Kříž, Danko), 23:55 Střecha (Vávrů), 25:12 Jobák (Kučera, Brázda), 36:13 Střecha (Píbil, Vávrů), 37:23 Zelený (Staněk), 39:22 Střecha (Vávrů), 42:16 Gregor (Zelený, Kučera) – 41:08 Hladký

Vyloučení: 2:2     bez využití      Střely: 48:18