zápas

08. 02. 2011

MČR v zápase řecko-římském

Dne 29. ledna 2011 proběhlo mistrovství ČR v zápase řecko-římském. Pořádající TJ Jiskra Havlíčkův Brod hostila nejlepší zápasníky celé ČR ve věkové kategoriích kadetů a seniorů. Soutěže se zúčastnilo celkem 160 závodníků. SK Jihlava měl své zástupce pouze v kategorii kadetů. Ve váze 42 kg nastoupil Zbyněk Kratochvíl, 76 kg Patrik Caha, 85 kg Radek Bílek a 100 kg Miroslav Hlávka. Nejlépe se dařilo Zbyňkovi Kratochvílovi, který ač žák nastoupil v této věkové kategorii s povolením rodičů a trenéra. Vybojoval cenné 2. místo, které značnou měrou přispělo k celkovému hodnocení klubu. Další úspěšné umístění získal Miroslav Hlávka. Obsadil 3. místo. Radek Bílek 85 kg pro zranění odstoupil z dalších bojů a skončil na 6. místě. Nejtěžší pozici měl Patrik Caha. Vzhledem tomu že během tří měsíců snížil váhu o 20 kg, nebyl v takové formě aby se umístil do 3. místa a skončil až tak na 7. místě. Výsledky kadetů nesplnili očekávání trenérů a společně se závodníky pracují na zlepšení formy, kterou budou potřebovat 5. března v Ostravě na MČR ve volném stylu.