02. 03. 2011

Jihlavští hokejbalisté navázali na úspěšný podzim a   v prvním utkání jarní části sezony porazili Ježky z Heřmanova Městce na jejich půdě 5:2. Vstup do utkání vyšel lépe právě hostům a jen díky zákrokům brankáře Smekala domácí záhy neinkasovali. I přesto šli ale Jihlavané do vedení, když si v 7. minutě srazil jeden z obránců do vlatní branky střelu Danka. Stejný hráč se nakonec v první třetině mohl radovat ještě jednou. V poslední minutě zúročil přízemní střelou přihrvku Píbila a zajistil hostům dvoubrankový náskok. „Začátek zápasu nám celkem vyšel. Kdybysme proměnili úvodní šance, mohlo být vedení ještě výraznější. Sami jsme naopak soupeře do šancí příliš nepouštěli a nebýt několika zbytečných chyb, nedostal by se vůbec před naší branku,“ zhodnotil úvodní dějství úspěšný střelec Petr Danko.

Druhá část hry pak nabídla mnohem vyrovanější podívanou. Ježci zvýšili pohyb a důraz a častěji se dostávali do blízkosti Humlíčka. Odměnou jim byl gól na 1:2 z hole Štefeka, který ve 20. minutě využil zaváhání jihlavské obrany. Hosté však znovu vytáhli svoji největší podzimní zbraň, přesilové hry. Balon putoval od Jobáka přes Smutného až ke zcela volnému Píbilovi, pro kterého již nebyl problém zasunout ho z bezprostřední blízkosti do opuštěné klece – 1:3. Nejhezčí moment utkání si jihlavští schovali do předposlední minuty druhé třetiny. Smutný přehrál svého soka na buly, dopravil balonek před branku Brázdovi, který ještě nezištně našel Jobáka a ten bez problémů zakončil do zcela prázdné branky.

Ježci ani přes tříbrankovou ztrátu nesložili zbraně a v druhé minutě závěrečného dějství se díky dalekonosné střele Wabera dostali zpět na dostřel. Více jim už ale jihlavští nedovolili. Sami naopak zopakovali model z úspěšné přesilové hry a Píbil znovu pouze zametl balon do prázdné branky a uzavřel tím gólový účet utkání. „Je dobře, že jsme zvládli vstup do jarní části. Hráli jsme totiž na půdě nepříjemného soupeře, navíc na zcela specifickém povrchu. Určitě naše hra měla spoustu chyb a na jejich odstranění musíme před playoff zapracovat. Kluci ale ukázali vůli po vítězství a objevila se i řada dobrých věcí, na kterých můžeme dále stavět,“ byl spokoen trenér Jihlavy Libor Smetana.

Další zkouška čeká na jihlavský celek již následující víkend, kdy zavítají na půdu B týmu Hradce Králové.

Ježci Heřmanův Městec – SK Toptrans Jihlava   2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Branky: 19:46 Štefek, 31:14 Waber – 6:46 Danko, 14:16 Danko (Píbil), 24:08 Píbil (Smutný, Jobák), 28:34 Jobák (Brázda, Smutný), 36:18 Píbil (Smutný, Jobák)

Vyloučení: 5:5                        Využití: 1:2                 Střely: 26:28

Sestava SK: Humlíček (Štefl) – Zelený, Kříž, Gregor, Dlabaja. Vávrů – Jobák, Smutný, Brázda, Bartejs, Danko, Píbil, Střecha, Kučera, Matějka, Staněk