Novinky | SK Jihlava | Sportovní klub Jihlava, atletika, florbal, judo, karate
Zpět na přehled oddílů

07. 03. 2011

Další pohodový zápas za sebou mají hokejbalisté jihlavského SK Toptrans. Po podzimní domácí výhře nad béčkem Hradce Králové 9:0 téměř zopakovali výsledek a díky vítěztví 9:1 zvýšili nákok na čele tabulky již na 11 bodů na druhé Malenovice.

Domácí si byli dobře vědomi, že s lídrem tabulky nemůžou hrát otevřenou partii a od prvních vteřin se zatáhli do obranné ulity. Ani to jim ale nakonec nebylo nic platné. Již v páté minutě Danko zakončil po přihrávce Bartejse do odkryté branky, radost mu ale vydržela jen pár vteřin. Hráč s číslem 9 totiž nefiguroval v zápise o utkání a gól tak nemohl platit. Ani tento fakt ale hosty nezastavil. O minutu později se premiérovou brankou v dresu A týmu uvedl David Fiala. O   30 vteřin později navíc vedl celek z Vysočiny již o dvě branky. Kombinaci se Smutným přetavil v gól útočník Bartejs. Hradečtí se pokusili změnit ráz utkání zvýšením pohybu, přes dobře fungující obranu jihlavských se ale prosadit nedokázali. O tom svědčí i pouhé 3 vyslané střely v úvodní části.

Druhá patnáctiminutovka pak dfinitivně rozhodla o zisku tří bodů. Jihlavští zatížili konto soupeře dalšími pěti góly a definitivně zlomili odpor soupeře. Již po 22 vteřinách zaznamenal svůj druhý gól v utkání Bartejs, který opět využil spolupráce se Smutným. V minutě dvacáté znovu zafungovala jihlavská přesilovka, když se šťastným odrazem zpoza branky prosadil Píbil, pro lterého to byl již 8 zásah v početní výhodě v této sezoně. Podobný moment zopakoval o pět minut později i Jobák, který tak zvýšil již na 5:0. Stejný hráč navíc hned v dalším střídání zužitkoval Kučerovu přihrávku před zcela prázdnou branku. Domácí se i nadále do šancí příliš nedostávali a brankář Humlíček se v brance víceméně pouze nudil. Ve 26. minutě se hosté dočkali jubilejní sté branky v tomto ročníku. Bartejs znovu využil spolupráce se Smutným a dovršil hattrick.

Závěrečná třetina se dohrávala pouze z povinnosti, což se odrazilo v jejích prvních minutách. Jihlavští značně polevili a dovolili domácím několikrát proniknout až před Humlíčka. Ten nakonec kapituloval na začátku 33.minuty, když svým vyhozením namazal Hrubému, který již en dovezl balonek do opuštěné klece. To však bylo ze strany domácích vše. Před závěrečným hvizdem ještě zaznamenl svůj druhý gól aktivní Fiala, na stejnou metu se pak brankou na 9:1 dotáhl i Píbil.

„Před playoff jsme trošku zkusili pozměnit složení útočných formací, abychom si vyzkoušeli i jiné herní varianty. Výsledek určitě hovoří za vše a bylo vidět, že improvizovat určitě můžeme. Pravdou ale je, že soupeř nás příliš neprověřil. Uvidíme, jak uspějeme na severu Moravy příští týden. Čeká nás doma nepříjemná Ostrava a jeden z aspirantů na postup, Opava,“ zhodnotil duel trenér Jihlavy Libor Smetana.

HBC Hradec Králové 1988 B   – SK Toptrans Jihlava   1:9 (0:2, 0:5, 1:2)

Branky: 32:01 Hrubý – 5:38 Fiala (Střecha), 6:08 Bartejs (Smutný), 15:22 Bartejs (Smutný), 19:10 Píbil (Brázda), 24:09 Jobák (Smutný), 25:42 Jobák (Kučera, Brázda), 29:27 Bartejs (Smutný), 37:10 Fiala (Dlabaja), 40:11 Píbil (Kučera, Smutný)

Vyloučení: 2:0                        Využití: 0:2                 Střely: 16:29

Sestava SK: Humlíček (Štefl) – Zelený, Gregor, Dlabaja. Vávrů, Homola, Jakoubek –   Smutný,   Bartejs, Brázda, Jobák, Kučera, Píbil, Střecha, Fiala