hokejbal

25. 03. 2011

Po sérii čtyř venkovních utkání se jihlavští poprvé na jaře představili před domácím publikem. Proti Svítkovu nabídli svým příznivcům osm branek v hostující síti, aniž by sami inkasovali. Na vítězství se nejvýrazněji podílel útočník Jan Bartejs, který zaznamenal 7 bodů za 4 branky a 3 asistence.

Přes jasný výsledek se ale vítězství nerodilo lehce. Hostující celek se zabarikádoval na vlastní polovině a dlouho držel domácí hráče dostatečně daleko od vlastní branky. Jihlavští trpělivě čekali na svoji šanci a na konci desáté minuty se dočkali. Smutný získal na půlce balon, ten se přes Danka dostal až k Bartejsovi a ten zamířil přesně mezi betony brankáře Mroviece. Velkou šanci na zvýšení náskoku měl v posledních vteřinách první třetiny Brázda, po přihrávce Kučery ale tváří v tvář brankářovi neuspěl.

Co se nepovedlo domácím na konci první části, povedlo se na začátku té prostřední. Již po 22 vteřinách přihrál v oslabení Gregor Dankovi a ten se štěstím zvýšil na 2:0. I v dalších minutách si šance připisovali takřka pouze Jihlavané a v 19. minutě zvýšil na rozdíl tří branek znovu Bartejs.   Tři minuty před koncem druhé části navíc znovu zafungovala jihlavská přesilovka, když po přihrávce Zeleného stačilo Píbilovi nastavit hokejku před prázdnou brankou.

Závěrečná třetina nabídla přes jasné vedení domácích urputnou bitvu a i přesto, že se Humlíček v kleci favorita nadále spíše nudil, drželi pardubičtí dlouho přijatelný stav. Až v posledních šesti minutách jihlavští zvýraznili skóre až na konečných 8:0. Nejprve v přesilové hře završil hattrick Bartejs, aby o dvě minuty později přidal i čtvrtou branku. Sedmý úspěch domácího celku zaznamenal Petr Danko, který si nakonec v utkání připsal 5 bodů za 2 branky a 3 asistence. Na konečných 8:0 pak uzavřel střelou od modré 51 vteřin před koncem Zelený.

„Pokud by mi někdo před zápasem řekl, že vyhrajeme 8:0, určitě bych to bral. Všichni ale víme, že to vůbec nebylo ono. A nabízí se otázka, jak by to dopadlo, kdyby tady dnes hrál někdo silnější a šikovnější v koncovce. Za týden nás čekají Jestřábi a doufám, že nás prověří mnohem víc. Může to být zajímavá konfrontace. Rozhodně se musíme zbavit chyb při přechodu do útoku. Tam vzniká většina našich problémů,“ nebyl rozhodně s výkonem spokojen trenér Libor Smetana.

SK Toptrans Jihlava – ERA Svítkov Stars Pardubice 8:0 (1:0, 3:0, 4:0)

Branky: 9:43 Bartejs (Danko, Smutný), 15:22 Danko (Gregor, Bartejs), 18:03 Bartejs (Danko, Gregor), 27:12 Píbil (Zelený, Jobák), 38:51 Bartejs (Kučera, Zelený), 40:46 Bartejs (Zelený, Smutný), 41:05 Danko (Bartejs, Gregor), 44:09 Zelený (Danko, Bartejs)

Vyloučení: 4:7            Využití: 2:0          V oslabení: 1:0      Střely: 30:10

Sestava SK: Humlíček (Štefl) – Zelený, Gregor, Blaško, Vávrů, Dlabaja, Homola, Jakoubek, Kříž –Bartejs, Smutný, Danko, Jobák, Kučera, Brázda, Střecha, Fiala, Píbil