Novinky | SK Jihlava | Sportovní klub Jihlava, atletika, florbal, judo, karate
Zpět na přehled oddílů

28. 03. 2011

Hokejbalisté jihlavského SK Toptrans si připsali jubilejní 20 výhru v této sezoně. Spanilou jízdu letošním ročníkem nezastavil ani v tu chvíli čtvrtý celek tabulky, přeloučští Jestřábi. I když dlouho drželi s favoritem bezbrankové skóre, nakonec kvůli vlastní nedisciplinovanosti odjeli s přídělem v poměru 1:6.

Hosté přijeli do Jihlavy s vizitkou páté nejlepší ligové obrany, což potvrdili i v úvodních minutách utkání. I když jihlavští hokejbalisté drželi balonek většinu času na svých holích, vyložené šance si vypracovat nedokázali. Jak se již stává na jihlavském hřišti tradicí, hosté hrozili pouze z rychlých protiútoků. Pozorně chytající Humlíček ale nedal Východočechům sebemenší šanci pomýšlet na vedoucí branku. „Věděli jsme, že Přelouč bude hodně nepříjemná a rozhodně jsme nečekali žádnou kanonádu od úvodních minut. Za první třetinu ale musím kluky pochválit. Hráli poctivě dozadu a na polovině soupeře měli výborný pohyb. Bylo jen otázkou času, kdy se prosadíme,“ byl s úvodem utkání spokojen trenér Libor Smetana.

Druhá část hry dlouho nabízela podobný scénář. S přibývajcím časem ale stále narůstala převaha jihlavského celku. Logickým vyústěním tak byla ve 27. minutě úvodní branka střetnutí. Po faulu na Kučeru byl na 2+2 minuty vyloučen hostující Příhoda a domácí jeho prohřešek dokonale potrestali. Dvě vteřiny před skončením prvního trestu nabil Danko Smutnému mezi kruhy a kapitán Jihlavy se v podobných situacích příliš nemýlí – 1:0. Za pouhých 19 vteřin vedli domáci již o dvě branky. Druhá přesilovková formace se nechtěla nechat zahanbit a Kříž střelou od modré procedil balonek   až za záda Bryknera. Hororová minuta pro hosty ale ještě nebrala konce. Devatenáct vteřin po druhé brance Smutný backhandovou střelou překvapil brankáře hostů a třetí brankou definitivně zlomil odpor Východočechů. Záveřečné dějství nabídlo nervózní podívanou s velkým množstvím vyloučených. Ve 33. minutě se šťastnou brankou prosadil po individuální akci Střecha a zvýšil již na 4:0. O dvě minuty později domácí potrestali pokračující nedisciplinovanost hostů. V přesilové hře 5 na 3 našel Jobák zcela volého Smutného, pro kterého nebyl problém zkompletovat druhý letošní hattrick. V pokračující výhodě jednoho muže v poli se navíc znovu prosadil Střecha a zvýšil na hrozivých 6:0. Ve 44. minutě se hosté přeci jen dočkali alespoň čestného úspěchu. Jihlavský obránce Zelený trefil z mezikruží pouze konstrukci za Bryknerem a rychlý protiútok zakončil po zmatcích v obraně domácích do prázdné branky Ježek.

„S výsledkem zápasu jsem nadmíru spokojený, ještě více mě ale potěšila předvedená hra. Od začátku do konce jsme měli zápas pevně pod kontrolou. Utkání jsme brali především jako přípravu na playoff. Podobný styl hry čekáme i od našeho soupeře ve čtvrtfinále, i když ještě nevíme kdo to bude. Ať to bude kdokoliv, na našem hřišti se určitě přiliš dopředu nepohrne a bude se snažit co nejdéle držet bezbrankový stav. Výsledek je sice dnes jednoznačný, pro Přelouč ale možná až příliš krutý. Hosté určitě ukázali, že jsou právem na pátém místě tabulky,“ uzavřel duel Smetana.

Poslední kolo základní části rozluští tajenku s kým se v prvním kole playoff střetnou jihlavští hokejbalisté. Rozhodne se mezi trojicí Polička, Hodonín a Heřmanův Městec...

SK Toptrans Jihlava   - HC Jestřábi Přelouč 6:1 (0:0, 3:0, 3:1)

Branky: 26:06 Smutný (Danko, Zelený), 26:25 Kříž (Vávrů, Střecha), 26:44 Smutný (Danko), 32:07 Střecha (Píbil), 34:05 Smutný (Jobák, Píbil), 36:28 Střecha (Kučera, Danko) – 43:00 Ježek

Vyloučení: 4:11, navíc Kříž (Jih) 5´ + do konce utkání

Využití: 4:0                 Střely: 34:19

Sestava SK: Humlíček (Štefl) –   Gregor, Zelený, Dlabaja, Kříž, Homola, Fučík –   Danko, Smutný, Fiala,Jobák, Kučera, Brázda, Střecha, Píbil, Vávrů, Jeřábek