05. 04. 2011

Základní část I.NHbL-východ letošního ročníku je definitivně u konce. Veškeré statistiky a výsledky musí být nyní zapomenuty, neboť v playoff startujícím již další víkend   nic neznamenají. I přesto je nutno vyzdvihnout neuvěřitelnou bilanci mužů SK Toptrans Jihlava. Ti během 22 utkání získali 62 bodů z 66 možých při úctyhodném skóre 133:32. Ve čtvrtfinálové sérii hrané na tři vítězná utkání změří síly s celkem Hodonína, který dokázali dvakrát porazit, 4:1 a 7:1.

Poslední utkání v základní části čekal na lídra soutěže celek z Poličky. Ta měla ještě teoretickou šanci na postup do playoff, evidentně ale po tomto úspěchu netoužila. Do Jihlavy totiž přijelo pouze torzo sestavy čítající děvet hráčů do pole. Otázkou tak bylo kolik branek jihlavští svému soupeři nastřílí. Hosté od úvodní bule pouze staticky stáli ve vlastním obranném pásmu bez jakéhokoliv zájmu o ohrožovní Humlíčka v domácí brance. Naopak střelci v domácích dresech se činili a v utkání nakonec vyslali 37 střel na branku Poličky. Jako první se ujala ve třetí minutě po spolupráci se Smutným rána z hole nejproduktivnějšího Jihlavana Jobáka. I když se jihlavským dlouhé minuty nedařilo přidat druhou branku, o výsledku nikdo nepochyboval. Prvního úspěchu v jihlavském áčku se nakonec v 11. minutě dočkal Deveri a   ještě před první sirénou zvýšil po přesné buly Smutného Zelený

„Mysleli jsme, že Polička ještě zkusí zabojovat o playoff, tak odevzdaný výkon jsem ale dlouho neviděl. Bohužel pro nás je to určitě škoda, chtěli jsme se před vyřazovacími boji připravit lépe. Tenhle zápas nám ale neměl co dát,“ svěřil se kapitán týmu Roman Smutný.

Druhá a třetí třetina již mělo pouze napovědět, na jakém čísle se zastaví domácí střelci. Nakonec zůstali těsně před branami populární desítky. Postupně se dokázali prosadit dvakrát Smutný, Fiala, Zelený a utkání svými dvěma trefami uzavřel obránce Kříž. Ten   nejprve utěšenou střelou přesně trefil levý horní růžek branky Škody, aby o chvíli později nádherným slalomem zvýšil na konečných 9:0.

„Za základní část musím kluky rozhodně pochválit. Sezona nám vyšla skvěle, teď ale musíme svoji pozornost zaměřit na playoff. I když Hodonín nezískal ani polovinu bodů co my, určitě bude hodně nebezpečným soupeřem. Hlavně na domácí půdě dokážou být velmi nepřjemní. Pokud ale k zápasům přistoupíme poctivě, věřím že postup by nám neměl uniknout,“ je před čtvrtfinále optimistický trenér Libor Smetana

První dva duely jsou na programu o víkendu 9. a 10.4. na jihlavském hříšti pod autobusovým nádražím. Přesné časy zatím nejsou známy.

SK Toptrans Jihlava – SK Kometa Polička 9:0 (3:0, 4:0, 2:0)

Branky: 2:41 Jobák (Smutný, Brázda), 10:45 Deveri (Fiala, Jeřábek), 14:06 Zelený (Smutný), 15:27 Smutný (Zelený), 25:58 Fiala, 33:28 Zelený (Brázda, Jobák), 33:48 Smutný (Zelený, Jobák), 38:48 Kříž (Vávrů, Píbil), 42:05 Kříž (Píbil)

Vyloučení: 2:1 navíc Hanyk (Pol) 5´ + do konce utkání         Využití: 1:0          Střely: 37:10

Sestava SK: Humlíček, od 23. minuty Procházka –   Gregor, Zelený, Kříž, Vávrů, Homola, Jakoubek, Fučík – Jobák, Smutný, Brázda, Střecha, Danko, Píbil, Deveri, Fiala, Jeřábek