Novinky | SK Jihlava | Sportovní klub Jihlava, atletika, florbal, judo, karate
Zpět na přehled oddílů

13. 04. 2011

Jihlavští hokejbalisté naplno využili výhody domácího prostředí v prvních dvou duelech čtvrtfinále proti Hodonínu. Po vítězstvích 9:3 a 6:1 se v sérii hrané na tři vítězná utkání ujali vedení 2:0 a v sobotu 16.4. budou mít k dispozici první z trojice „matchballů“.

Úvod čtvrtfinálové série nabídl z jihlavské strany nervózní podívanou. Domácí se dlouhé minuty nedokázali kvůli nepřesné rozehrávce dostat přes obranu Hodonína a ani více než minutu dlouhá přesilová hra 5 na 3 nenabídla vážnější ohrožení branky hostů. Až v desáté minutě předvedl celek z Vysočiny, proč vyhrál základní část. Během 45 vteřin se dokázali důrazem před brankovištěm v podobných situacích prosadit Píbil s Dankem a poslali svůj celek do dvoubrankového vedení. V následující přesilové hře Hodonína navíc Gregor vybídl ke skórování znovu Danka a ten se podruhé zapsal do listiny střelců. „Úvod zápasu nám příliš nevyšel. Byli jsme až zbytečně nervózní. Naštěstí Hodonín nedokázal využít našich chyb v obraně a na konci třetiny se nám podařilo vstřelit tři slepené góly. Díky nim jsme se alespoň částečně uklidnili,“ zhodnotil první dějství střelec dvou branek Petr Danko.

V úvodu druhé části navíc zvýšil kapitán Smutný již na 4:0 a o výsledku se zdálo být rozhodnuto. Ve 22. minutě zakončil kombinaci znovu Danko a připsal si první hattrick playoff. Hosté zvýšili důraz, často však pouze za cenu nedovolených zákroků. Přesilové hry ale jihlavským tentokráte nefungovaly. Nejen že promarnili další výhodu 5 na 3, po faulu Jobáka navíc nabídli svému soupeři možnost trestného střílení. Brankář Humlíček se ale ani tentokráte překonat nenechal. Ve 29. minutě si pak přeci jen domácí připsali využitou přesilovou hru, když se z kruhů prosadil Deveri.

Závěrečná třetina se dohrávala v dusné atmosféře plné osobních soubojů a šarvátek. Koncentrace Jihlavanů v zadních řadách za jasného výsledku opadla a diváci nakonec viděli po třech brankách na obou stranách. Šanci na završení desítky v poslední minutě odmítl z trestného střílení Píbil, po výsledku 9:3 ho to ale příliš mrzet nemuselo.

Druhé čtvrtfinále začalo v podobném duchu jako to první. Tentokráte se však jihlavští dokázali prosadit již ve 4. minutě, když podobně jako o den dříve úřadoval před brankou Jurenky Danko. Nedělní střetnutí bylo ještě vypjatější a nervóznější než sobotní. Rozhodčí nakonec udělili celkem 84 trestných minut a nutno podotknout, že spoustu nevybíravých zákroků (zejména ze strany Hodonína) nesmyslně přehlédli. „Za sobotu musím rozhodčí pochválit, zápas zvládli skvěle, ale v neděli to byl úplný opak. Předvedli takový alibistický výkon. Báli se vyloučit více hráčů naráz, několik tvrdých faulů, po kterých následovaly šarvátky, nechali bez potrestání. Navíc stále s někým diskutovali a hra tak neměla vůbec spád,“ nebyl spokojen s výkonem arbitrů trenér Jihlavy Libor Smetana. Na konci první třetiny se jihlavští konečně dočkali branky v přesilové hře 5 na 3. Zelený krásně našel zcela volného Danka, který nemohl nedat. Stejně jako v sobotu i v neděli nedokázali hosté během úvodních dvou třetin vyzrát na výtečného Humlíčka v brance Jihlavy. Jeho spoluhráči naopak přidali další dvě branky, když se dokázali prosadit Píbil se Střechou.

Závěrečných 15 minut to na hřišti vypadalo jako na trhu. Neustálé dohady a strkanice zcela znemožnili obou týmům hrát hokejbal. Ze strany domácích se nakonec ještě v přesilových hrách zapsali do listiny střelců Brázda se Smutným, čisté konto Humlíčkovi sebral střelou pod víko Tóth.

„Nedělní zápas byl z naší strany mnohem lepší. Hlavně přesilové hry se nám vydařily více. Domácí prostředí jsme využili naplno, i když výsledky jsou pro Hodonín asi až příliš kruté. Takový rozdíl mezi týmy nebyl. Nyní nás čeká zápas na horké půdě u nich. Čekáme velmi důrazný až zákeřný hokejbal. Důležité bude, jak se dokážeme udržet po jejich neustálých drobných faulech. Rozhodně ale chceme uspět hned v prvním zápase a já věřím, že pokud přistoupíme k utkání poctivě, podaří se nám to,“ uzavřel Smetana.

SK Toptrans Jihlava – HBC Rigum Hodonín       9:3 (3:0, 3:0, 3:3)

Branky: 9:14 Píbil, 9:59 Danko (Zelený, Smutný), 12:32 Danko (Gregor), 15:31 Smutný, 21:13 Danko (Zelený, Smutný), 28:16 Deveri (Střecha, Píbil), 33:22 Smutný (Gregor), 36:10 Píbil (Deveri), 38:28 Smutný (Brázda, Zelený) – 34:01 Tóth, 40:01 Rapant, 40:37 Tóth

Vyloučení: 8:11          Využití: 2:2     V oslabení: 1:0          Diváci: 144

SK Toptrans Jihlava – HBC Rigum Hodonín       6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Branky: 3:17 Danko (Fiala, Smutný), 14:34 Danko (Zelený, Kříž), 22:22 Píbil (Deveri), 28:17 Střecha (Deveri), 30:51 Brázda (Danko, Zelený), 36:19 Smutný (Zelený) – 31:07 Tóth

Vyloučení: 11:16 navíc Smutný (Ji), Liščinský, Rapant (oba Hod) 10´OT            Využití: 3:0 Diváci: 87

Sestava SK: Humlíček (Štefl) – Zelený, Gregor, Dlabaja, Kříž, Vávrů, Blaško, Homola, Jakoubek, Fučík – Fiala, Smutný, Danko, Jobák, Kučera, Brázda, Střecha, Deveri, Píbil,