Novinky | SK Jihlava | Sportovní klub Jihlava, atletika, florbal, judo, karate
Zpět na přehled oddílů

19. 04. 2011

Hokejbalisté jihlavského A týmu postoupili v nejkratší možné době do semifinále soutěže. Po divoké přestřelce dokázali přehrát Hodnín v poměru 7:6, když vítěznou branku zaznamenal Píbil až v předposlední minutě. Stejným poměrem (3:0) prosvištěli čtvrtfinálovou sérii i hráči Sudoměřic, kteří se za 14 dní představí právě proti jihlavskému celku.

Třetí čtvrtfinálový duel na jihu Moravy začal zhurta. I když domácí vstoupili do utkání aktivněji, již po 81 vteřinách poprvé inkasovali. Střecha vybojoval balon za brankou, dopravil ho mezi kruhy k Deverimu, který zamířil přesně – 0:1.   Odpověď z domácí strany ale přišla bleskově. Hübl s Rapantem podnikli rychlý protiútok a druhý jmenovaný tečoval balonek za záda bezmocného Humlíčka. Atraktivní hokejbal s množstvím šancí pokračoval i v dalších minutách a oba brankáři museli být stále ve střehu. Na rozmezí 8. a 9. minuty se diváci dočkali dalších dvou slepených branek. Do vedení nejprve hosty poslal Danko, který využil špatného vyběhnutí brankáře Krýsy, ani ne o minutu později ale nedůraz hostující obrany potrestal znovu Rapant. Jihlavští ale první třetinu nakonec přeci jen vyhráli. Vyloučení Uřičára přetavil po milimetrové přihrávce Zeleného v třetí branku Píbil.

Stejně jako třetina první i ta druhá nabídla celkem 5 branek. Domácí do ní vstoupili znovu aktivněji a v jejím úvodu zle zatápěli obraně Jihlavy. Logickým vyústěním byla vyrovnávací branka. Přesilovou hru 5 na 3 využil střelou od modré Zetocha. „V první a druhé třetině jsme zbytečně pouštěli soupeře do hry. Domácí vsadili vše na rychlé protiútoky a my jsme na jejich hru nahoru dolů bohužel přistoupili. Výsledkem pak byla rozháraná hra z naší strany, čehož soupeř dokázal využít. Místo toho, abychom se při vedení uklidnili, byli jsme ještě více nervózní. V obraně a zejména v předbrankovém prostoru jsme Hodonínu nechali příliš místa, to se nesmí stávat,“ nebyl s úvodem zápasu spokojený trenér Jihlavy Libor Smetana.

Ve zbytku druhé třetiny dokázali jihlavští svému soupeři dvakrát odskočit na rozdíl dvou branek. Ve 25. minutě se po individuální akci prosadil Střecha, na jeho trefu navázal v přesilové hře přesně zakončující Smutný. Že se ale jihlavští z předchozího průběhu nepoučili, se ukázalo v minutě 28. Uřičár dostal u levé tyčky branky Humlíčka až příliš prostoru a bez problému dopravil balon za jeho záda - 4:5. Patnáct vteřin před koncem druhé části ale dokázali hosté soupeři znovu odskočit. V přesilové hře zakončil kombinaci po ose Danko – Brázda – Píbil znovu kapitán Smutný.

Ani tentokrát ale náskok jihlavští udržet nedokázali. Bezprostředně po zahájení třetí třetiny zaznamenal kontaktní branku Novotný, stejný hráč navíc ve 35. minutě skóre vyrovnal. Deset minut před koncem se tak začínalo opět od začátku. V nervózním závěru utkání dostali oba týmy šanci rozhodnout v přesilové hře. Ani jeden z celků ale s výhodou nedokázal naložit podle představ a vše se schylovalo k prodloužení. K tomu ale nakonec nedošlo. V čase 43:12 utekla domáci obraně dvojice Střecha – Píbil a po ukázkově sehrané situaci 2 na 1 poslal Píbil svůj celek do semifinále. „Před třetí třetinou jsme se chtěli hlavně uklidnit. Vedli jsme o dva góly, ale místo toho abychom zápas dovedli do klidného vítězství, v podstatě jsme svými chybami darovali soupeři vyrovnání. Naštěstí jsme na konci zápasu dokázali dát rozhodující gól. Nyní nás tak čekají Sudoměřice, které dokázali přehrát silnou Opavu. I tak ale věřím, že na soupeře máme. Čeká nás 14 dní pauza, ve které se budeme chtít na Sudoměřice co nejlépe připravit. Rozhodně nás nečeká nic jednoduchého,“ je si vědom Smetana.

HBC Rigum Hodonín - SK Toptrans Jihlava       6:7 (2:3, 2:3, 2:1)

Branky: 2:42 Rapant, 8:20 Rapant, 17:03 Zetocha, 27:23 Uřičár, 30:47 Novotný, 34:35 Novotný – 1:21 Deveri (Střecha), 7:35 Danko (Zelený), 10:58 Píbil (Zelený, Jobák), 24:02 Střecha (Deveri), 25:27 Smutný (Zelený), 29:45 Smutný (Píbil, Brázda), 43:12 Píbil (Střecha)

Vyloučení: 5:7 navíc Novotný (Hod) 10´OT + do konce utkání      Využití: 2:3

Střely: 38:44

Sestava SK: Humlíček (Štefl) – Zelený, Gregor, Dlabaja, Blaško, Homola– Fiala, Smutný, Danko, Jobák, Kučera, Brázda, Střecha, Deveri, Píbil