19. 04. 2011

TJ Sokol Dobruška „B“ - SK Autonot Jihlava 12:13 (8:7)

Na úvod jarní části druholigové soutěže zavítali házenkáři SK Autonotu na hřiště nováčka II.ligy, rezervy Sokola Dobrušky. První vzájemné utkání této sezóny dopadlo vloni na podzim jednoznačně pro Jihlavu, ale prvoligové východočeské derby domácí Dobrušky s Krčínem hrané na stejném hřišti během nedělního dopoledne umožňovalo nasazení pendlů ze sestavy domácího „A“ týmu. Tuto možnost nakonec trenér Dobrušky nevyužil, obranou řadu Sokola ale vyztužilo duo zkušených veteránů Holada s Kozou. Jejich hra plná tvrdých zákroků však útočníky Autonotu nezastrašila, což byl spolu s výbornou obranou Jihlavy úspěšný recept, jak zajistit bodový import hned z prvního zápasu jara.

Autonot přicestoval na východ Čech v téměř kompletním složení. Chyběl pouze útočník Morkus a v obraně nahradil zdravotně indisponovaného Kondráta zkušený Braun. V brance dostal tentokrát příležitost Barták, kterého ale trenér Navrátil po patnácti minutách za stavu 6:3 pro domácí vystřídal Dvořáčkem. Tento tah se nakonec ukázal společně se změnou v útoku jako rozhodující. Obrana Autonotu začala s výborným Dvořáčkem za svými zády sbírat domácím útočníkům jeden míč za druhým a po několika přesných střelách jihlavských útočníků byl v poločase náskok Dobrušky eliminován na jedinou branku.

Na výborný výkon navázala Jihlava i v druhém dějství a taktika zvolená trenérem Navrátilem vycházela až do konce utkání. Útočníci přesně dodržovali jeho pokyny a trpělivou hrou čekali na fauly domácích obránců. Následné trestné hody pak proměňoval střelecky disponovaný Gálik, autor deseti přesných zásahů. Pozičně dobře hrající obrana v čele s vysokým Knížetem se nenechávala zbytečně rozběhat a na hranici brankoviště si bez větších problémů ohlídala mladé útočníky Dobrušky. Těm se soustředěně chytajícího Dvořáčka podařilo překonat až ve dvacáté minutě, kdy už ale jen dotahovali tříbrankový trhák Autonotu.

Domácí házenkáři se v závěru utkání ještě pokusili alespoň o vyrovnání, když minutu před koncem ztratili jihlavští útočníci nepřesnou přihrávkou míč. To se jim ale nepodařilo, a tak se po závěrečném hvizdu rozhodčího nakonec přece jen radovali hosté z Vysočiny.

Za zisk dvou bodů zaslouží tentokrát pochvalu celý tým, nad ostatními ale vyčnívali brankář Dvořáček, obránce Berka a střelec Gálik.

Domácím fanouškům se hráči Autonotu představí již tuto neděli, kdy na svém hřišti přivítají dalšího nováčka, celek Sokola Vracov. Tomu mají po překvapivé prohře na podzim co vracet a i vzhledem k postavení obou týmů v tabulce neberou domácí nic jiné než výhru.