26. 04. 2011

SK Autonot Jihlava – TJ Sokol Vracov 27:17 (13:9)

V nedělním slunném dopoledni zavítal na hřiště domácího SK Autonotu v rámci 13.kola II.ligy národní házené nováček z Vracova. Ten se krčí se ziskem pouhých dvou bodů až na samém chvostu tabulky, což pasovalo domácí tým do role jasného favorita.

Soustředěně hrající Autonot vlétl do utkání s cílem vytvořit si co nejrychleji vícebrankový náskok tak, aby mohl dohrát toto utkání bez zbytečných nervů. Už od první minuty byla znatelná větší herní vyspělost Jihlavy, a tak stav 8:2 po dvanácti odehraných minutách nikoho nepřekvapil. Obrana Vracova nestačila reagovat na rychlou kombinační hru domácích útočníků, a z volných křídelních pozic pak neměli střelci Autonotu problém s překonáním mladého brankaře hostů Červenáka.

Na tento stav reagoval hrající trenér Vracova Hanák tím, že se sám postavil do brány se záměrem uklidnit zmatečně hrající obránce. To se mu po několika dobrých zákrocích podařilo. Do té doby výborně hrající útočníci domácích ale také přestali kombinovat, a snažili se prosadit individuálně, což však nemělo kýžený efekt. Nesoustředěnost domácích využili i útočníci Vracova, kteří několika povedenými střelami překonali až příliš zataženou obrannou řadu Autonotu s do té doby bezchybným gólmanem Bartákem. Během pěti minut se tak vrátili do zápasu stažením náskoku Jihlavy na pouhé dvě branky.

V této zřejmě nejdůležitější fázi utkání ale domácí hráči opět zabojovali, a důležité trefy T.Nožičky a Gálika vrátili Autonotu herní pohodu. Nic na tom nezměnil ani oddechový čas hostů krátce před koncem poločasu.

Druhá půle přinesla podobný obraz hry jako ta první. Domácí házenkáři dál proměňovali své šance, do kterých se dostávali díky své rychlosti, zatímco zlepšená poziční hra obránců Jihlavy eliminovala průniky nejlepšího hráče Vracova Pláška. Na jeho důrazu a střelecké potenci je dlouhodobě postavená hra Vracova, a jeho ubráněním přestala hostům fungovat ofenzíva.

O výsledku utkání tak bylo prakticky rozhodnuto, a tak mohl trenér domácích Navrátil poslat na hřiště na posledních patnáct minut i hráče z lavičky záložníka Kondráta a útočníka Morkuse. Ten vstřelil i poslední tři branky těsně před koncem zápasu.

Velké množství vstřelených gólů ocenili po skončení i fanoušci Autonotu, nebýt ale určité „zbrklosti“ útočníků domácích, mohla by být „Velikonoční koleda“, kterou si Vracov odvezl domů na Moravu ještě mnohem větší. Potlesk si ale tentokrát zasloužila hlavně výborná obrana v čele s vysokým Knížetem a brankářem Bartákem.

Povinné dva body posunuly Autonot na pěknou pátou příčku, důležité je ale zvětšení odstupu od sestupových pozic. Příští víkend totiž prověří zlepšenou formu Jihlavy po dvou slabších soupeřích i favoriti II.ligy – Autonot sehraje utkání na hřištích prvního a druhého celku tabulky, severomoravských Studénky a Rokytnice. Jakýkoliv bodový import by tak byl i přes odhodlání všech hráčů uspět milým úspěchem.