03. 05. 2011

Dvě podobná utkání se zcela rozdílnými výsledky nabídl úvod semifinálové série mezi Jihlavou a Sudoměřicemi. Zatímco v sobotu udělili hosté svému soupeři tvrdou lekci z produktivity, v neděli nedokázali vstřelit jediný gól a série se tak za stavu 1:1 přesouvá na jih Moravy.

Úvodní duel nabídl zpočátku z obou stran nervózní podívanou, velké šance na sebe ale i tak nenechaly dlouho čekat. Po několika nevyužitých slibných příležitostech se domáci favorit přeci jen dočkal, když ve třetí minutě Deveri perfektním blafákem mezi nohy Heczka otevřel skóre. I nadále působili jihlavští aktivnějším dojmem, druhou branku ale i přes spoustu šancí přidat nedokázali. A jak už to tak bývá, odplata na sebe nenechala dlouho čekat. V 7. minutě Mišík vyhrál buly přesně na hůl Hujsy a ten mířil přesně. Stejný hráč navíc o tři minuty později znovu nedal Humlíčkovi sebemenší šanci a poslal hosty do vedení. „První třetinu jsme nezačali vůbec špatně, šancí jsme si vytvořili víc než dost. Klidně jsme mohli po pěti minutách vést 3:0, Heczko ale svůj tým podržel. Soupeř nám pak ukázal jak s podobnými situacemi naložit a dostal se do vedení. Možná jsme byli až příliš nervózní, věřili jsme ale, že utkání dokážeme zvrátit,“ litoval promarněného úvodu lodivod domácích Libor Smetana.

Obraz hry ve druhé části se příliš nezměnil. Domácí si vytvářeli množství příležitostí k vyrovnání, stále však naráželi na pozorného Heczka. Celek Sudoměřic naopak trpělive čekal na své šance a jakmile domácí v obraně zaváhali, podnikal nebezpečné protútoky. V páté minutě se jihlavským podařilo zásluhou Danka vyrovnat. Smutný po buly získal balon a jeho kolega z útoku již měl snadnou pozici. Vyrovnávací branka vlila domácím novou krev do žil, třetí branky se ale ne a ne dočkat. A tak přišel znovu trest na druhé straně. Po 46 vteřinách třeti třetiny nachytal střelou z dálky Humlíčka v domácí brance Kucharič. I na tuto branku ale dokázali domácí brzy odpovědět. Po velkém závaru se na modré dostal k balonu obránce Gregor a zamířil přesně k tyči branky Sudoměřic. Z vyrovnání se ale domácí dlouho neradovali. Mezi modrou a červenou totiž ani ne o minutu později napřáhl Mišík a   jeho projektil se zastavil až v brance. V zoufalé snaze vyrovnat jihlavští inkasovali v závěru nejprve z hole Kaluži, hattrick dovršil při hře domácích bez brankáře Martin Hujsa. „Řekl bych, že dnes nevyhrál lepší celek, ale ten šťastnější. Bohužel jsme udělali několik chyb a soupeř nás za ně krutě trestal. Pokud se jich v dalších duelech vyvarujeme, uspět bysme měli,“ nepropadal panice Smetana.

Jeho slova se o den později potvrdily. Jihlavští posíleni o dvojici Digrin – Třetina se do svého soupeře od prvních vteřin zakousli a hráče Sudoměřic prakticky nepouštěli za půlící čáru. Brankář Heczko znovu dlouho držel akcie svého týmu nad vodou, na zakončení Loskota z 11. minuty už byl ale krátký. Hosté nastoupili bez autora sobotního hattricku Hujsy a v první třetině brankáře Humlíčka příliš neohrozili. I přes souvislý tlak domácího celku ale po první třetině svítilo na ukazateli skóre hubených 1:0. Co se nepodřilo jihlavským v první třetině, vynahradili si v té druhé. Pět branek v síti hostů definitvně rozhodlo utkání a bylo jasné, že série se na jih Moravy přesune za stavu 1:1 na zápasy. V 19. minutě vyslal Třetina do úniku Deveriho a ten se v podobných situacích příliš nemýlí. Třetí branku přidal o chvíli později Smutný, čtvrtou pak díky důrazu na brankovišti Střecha. V samotném závěru druhé části   po krásné souhře s Dankem zakončil do odkryté klece Třetina, 2 vteřiny před koncem pak   vyhnal z branky Heczka Digrin. Za stavu 6:0 se již oba týmy v závěrečném dějství s výsledkem spokojily a utkání dohrály bez výraznějšího vzruchu. „Dnešní zápas jsme zvládli fantasticky. Od prvních minut jsme soupeře přehráli a díky tomu, že jsme se vyvarovali chyb v obraně, měli jsme utkání pod kontrolou. Teď nás ale čekají těžké zápasy na půdě soupeře. Bohužel se nám zranil obránce Kříž, počítat nemůže zřejmě ani s Digrinem a Loskotem. Oba nám hodně pomohli, musíme se je pokusit nahradit. Věřím, že se nám uzdraví Ondra Jobák, který nemohl   hrát kvůli zranění. Pokud však předvedeme poctivý výkon jako dnes, věřím že sérii minimálně vrátíme do Jihlavy,“ je před duely v Sudoměřích optimistický Smetana.

SK Toptrans Jihlava – SK Sudoměřice      3:6 (1:2, 1:0, 1:4)

Branky: 2:25 Deveri (Smutný, Zelený), 19:13 Danka (Smutný), 33:46 Gregor (Smutný, Zelený) – 6:57 Hujsa Ma., 9:19 Hujsa Ma., 30:46 Kucharič, 34:34 Mišík, 39:25 Kaluža, 44:24 Hujsa Ma.

Vyloučení: 3:4 navíc Píbil (Ji) a Mišík (Sud) 10´ OT         Využití: 0:0            V oslabení: 0:1

Střely: 23:24   Diváci: 118

SK Toptrans Jihlava – SK Sudoměřice      6:0 (1:0, 5:0, 0:0)

Branky: 10:52 Loskot (Danko), 18:21 Deveri (Třetina), 20:54 Smutný (Brázda, Danko), 23:10 Střecha (Píbil), 28:33 Třetina (Danko, Gregor), 29:58 Digrin (Smutný, Brázda)

Vyloučení: 5:3    Využití: 1:0     Střely: 29:25           Diváci: 133

Sestava SK Toptrans: Humlíček (Štefl) – Zelený, Gregor, Dlabaja, Kříž, Blaško, Vávrů, Homola, Jakoubek, Fučík – Smutný, Danko, Deveri, Střecha, Loskot, Píbil, Brázda, Kučera, Fiala, Digrin,