17. 05. 2011

Je konec. Jihlavští hokejbalisté nedokázali uspět ani v jednom utkání na půdě Sudoměřic a s vidinou postupu do nejvyšší soutěže se musejí pro letošek rozloučit. I přesto, že na jihu Moravy sehráli dvě vyrovnaná utkání, odešli poraženi 4:3 po prodloužení, respektive 5:4.

Obě utkání měla velice podobný průběh. I když si hráči z Vysočiny dokázali vytvořit řadu šancí, efektivnější byl v prvních třetinách jednoznačně soupeř. V sobotním utkání ztratili hosté úvodní třetinu v poměru 2:0, o den později inkasovali ještě o gól více. Naopak prostřední části hry patřili jednoznačně jihlavským. V prvním utkání díky brankám Brázdy, Digrina a Jobáka dokázali během druhé patnáctiminutovky otočit na 3:2 ve svůj prospěch, ani to ale nakonec nestačilo. Zhruba v polovině závěrečné části totiž domácí využili chyby v defenzivě Jihlavy a poslali utkání do prodloužení. V něm se v darované přesilové hře prohnal kolem obránců hostů Hujsa a přes padajícího Humlíčka zavěsil. „První zápas byl podobný prvnímu utkání celé série. Vypracovali jsme si šance, neřešili jsme je ale správně. Domácí nás pak znovu vytrestali. I když se nám podařilo díky výborné druhé třetině otočit, nakonec jsme opět udělali chyby, které nás nakonec stály celý zápas,“ litoval promarněného utkání trenér Libor Smetana.

Zatímco v sobotním utkání si jihlavští v první třetině mohli zoufat na nevyužité příležitosti, v tom nedělním mohli být rádi za výsledek 3:0 pro Sudoměřice. Katastrofální vstup do utkání se i tak podařilo hostům ještě jednou napravit. V druhé části se nejprve střelami z dálky prosadili Brázda s Třetinou, na začátku závěrečného dějství po brankách Třetiny a Střechy svítilo na ukazateli skóre 3:4. Ani tentokráte ale jihlavští na konci utkání neradovali. Vyrovnávací branka přišla minutu a půl po brance Střechy, definitivní tečku za jihlavskou sezonou udělal po sporném vyloučení v přesilové hře 5 minut před koncem Horák.   Závar před domácí brankou při powerplay hostů již nepřinesl nic víc než ruční výměnu mezi několika hráči a do finále letošního ročníku I.NHbL – východ tak postoupil celek Sudoměřic. „Druhé utkání začalo z naší strany opravdu strašně. Mohli jsme být rádi, že jsme neprohrávali 5:0. Stejně jako v sobotu se nám nakonec povedlo vývoj otočit, znovu jsme ale nedokázali soupeři odskočit. V obou utkáních jsme přitom ihned po vedoucí brance měli dobré příležitosti. Bohužel se nám nepodařilo je proměnit, sami jsme naopak svými zbytečnými chybami nabídli domácím snadné vyrovnání. Je to ohromná škoda. Rozhodovalo se ale už v prvním zápase na naší půdě. Ten jsme zkrátka měli vyhrát a situace by byla úplně jiná. Celá výborná sezona je nyní zapomenuta,“ uzavřel Smetana.

SK Sudoměřice – SK Toptrans   Jihlava   4:3p (2:0, 0:3, 1:0 – 1:0)

Branky   Jihlavy: Brázda, Digrin, Jobák

SK Sudoměřice – SK Toptrans   Jihlava   5:4 (3:0, 0:2, 2:2)

Branky   Jihlavy: Třetina 2, Brázda, Střecha

Sestava: Humlíček (Štefl) – Zelený, Gregor, Blaško, Dlabaja, Jakoubek, Vávrů – Smutný, Digrin, Brázda, Třetina, Jobák, Danko, Deveri, Fiala, Píbil, Střecha