nh

16. 09. 2011

K víkendovému dvojutkání II.ligy mužů v národní házené museli nastoupit národní házenkáři SK Autonotu ve značně okleštěné sestavě. Trenér Navrátil nemohl počítat se zdravotně indisponovanými útočníky Gálikem a Tesařem, ke kterým se po sobotním duelu s brněnským Drakenem přidal i další útočník Nožička. Zejména absence nejlepšího střelce Autonotu Gálika byla v ofenzivní řadě citelná. Velký prostor tak dostali náhradníci Morkus s mladým Krpálkem a do nedělního utkání s Rokytnicí se musel po třech letech opět obléci do dresu i trenér Navrátil.

SK Autonot Jihlava – Draken Brno 13:17 (4:8)

Tradiční soupeř Autonotu přijel do Jihlavy v roli favorita, po úvodních ligových zápasech se vyhřívá na první příčce tabulky, když dosud neztratil ani bod. Hostům hrály do karet i absence v sestavě domácích házenkářů.

V pohodě hrající Draken šel za svým cílem již od první minuty zápasu a i díky množícím se technickým chybám hráčů Autonotu se brzy dostal do brankového trháku. Matně hrající domácí útočníci kupili chybu za chybou a první úspěšný zásah tak zaznamenali až po patnácti minutách hry za stavu 0:5. Svůj den tentokrát neměl ani brankář Autonotu Dvořáček a poté, co jeho protějšek v brance hostů Divina likvidoval i vyložené šance domácích byly slyšet důrazné domluvy trenéra Navrátila svým svěřencům až na nedalekém autobusovém nádraží.

Ve druhé půli se sice ještě hráči Autonotu vzchopili a zvýšeným úsilím se přiblížili soupeři na jednobrankový rozdíl, na větší zdramatizování utkání to však nestačilo. Draken totiž záhy opět brankově odskočil a domácí házenkáři již neměli sílu na zvrat utkání. Emoce na hřišti tak vyvolal až zbytečný likvidační zákrok jednoho z obránců Brna, který několik vteřin před koncem utkání za tichého přihlížení ostravského rozhodčího Paška doslova „přejel“ T.Nožičku. Mladý útočník Autonotu tak musel s otřesem mozku strávit noc v jihlavské nemocnici a přidělal tím další vrásky na čele trenéra Jihlavy Navrátila.

Pochvalu si za svůj výkon v tomto nepovedeném duelu ale zaslouží obrana, ve které nestárnoucího Knížete doplnil důrazný Berka a mladý Hos.

Sestava a střelci :

Dvořáček, Dvořák – Berka, Kníže, Hos, Braun – Barák 1, Morkus 4, T.Nožička 7, Krpálek 1

SK Autonot Jihlava – TJ Sokol Rokytnice 13:13 (10:6)

V nedělním dopoledni předvedli házenkáři SK Autonotu proti neoblíbenému soupeři z moravského venkova mnohem bojovnější výkon než o den dříve proti Drakenu. Zpřesněnou kombinací a dobrou střelbou zaskočili favorizovanou Rokytnici, které toho zejména v prvním poločasu příliš nepovolili. Klid přinesl do útoku domácích i hrající trenér Navrátil, který musel v sestavě Autonotu nahradit zraněného Nožičku.

Výborným výkonem se opět prezentovala jihlavská obrana zlepšující se zápas od zápasu. Ve svatyni domácích se tentokrát střídali oba brankaři, dorostenec Dvořák se blýskl i chyceným pokutovým hodem.

Ve druhé části se hosté zlepšenou hrou vrátili do zápasu, přispěl k tomu ale i zjevný úbytek sil domácích útočníků, kteří hráli celý zápas téměř bez střídání. V dramatickém závěru mohli nakonec sebrat všechny body házenkáři z Rokytnice, jejich střelcům ale chyběla přesná muška. I tak se ale asi museli ze „šťastného“ bodu radovat více hosté než statečně bojující „poslepovaná“ sestava Autonotu.

Dvořáček, Dvořák – Berka, Kníže, Hos, Braun – Barák 5, Morkus 6, Krpálek 1, Navrátil 1