Novinky | SK Jihlava | Sportovní klub Jihlava, atletika, florbal, judo, karate
Zpět na přehled oddílů

20. 09. 2011

Dvojutkáním se Sudoměřicemi a Hodonínem zakončili hokejbalisté SK Toptrans Jihlava sérii čtyř domácích utkání na úvod letošního ročníku I.NHbL - východ. Stejně jako v předcházejících duelech neztratili ani bod a usadili se díky lepšímu skóre na čele tabulky před druhými Malnovicemi, na jejichž půdu zajíždějí v nadcházejícím dvoukole.

Sobotní duel proti Sudoměřicím nabídl reprízu loňského semifinále, kde právě hosté vystavili stopku jihlavským v honbě za postupem do extraligy. Nutno podotknout, že sudoměřičtí stejně jako každý rok v průběhu sezony nastupují ve zcela odlišném složení než ve vyřazovacích bojích a sobotní utkání nebylo výjimkou. Na Vysočinu dorazili pouze s devíti hráči do pole, i přesto ale nakonec odjížděli s přijatelnou prohrou 4:5. Od úvodního hvizdu totiž na hřišti existoval v podstatě jen jeden celek a jen díky nemohoucnosti jihlavských v koncovce byl stav duelu vyrovnaný až do závěrečných vteřin. I přes naprostou převahu v počtu střel (40 ku 11) totiž domácí nedokázali svému soupeři ani jednou výrazněji odskočit ve skóre. Navíc právě jihlavští již v 6. minutě inkasovali jako první. Nenápadnou střelou se prosadil Chovanec a poslal hosty do nečekaného vedení. Obrat ve skóre se jihlavským povedl až na přelomu první a druhé části díky využitým přesilovým hrám. Pouhých pět vteřin před přestávkou poprvé střelou od modré překonal Krýsu Zelený, aby krátce po přestávce stejným způsobem poprvé poslal Jihlavu do vedení. Na další přesilovkovou branku Píbila reagoval po chybě brankáře Humlíčka Kaluža a 9 vteřin po začátku třetí části hry se výstavní střelou prezentoval Kolínek – 3:3. Jihlavští ale nehodlali nechat soupeře vybojovat ani jediný bod a po brankách Smutného s Jobákem získali rozhodující náskok. Kosmetické snížení z hole Mezuláníka v poslední minutě již na dělbě bodů nic změnit nemohlo. „Zápas se Sudoměřicemi jsme vůbec nezvládli. Soupeře, který přijel v malém počtu hráčů, jsme sice dokázali přehrát, v zakončení jsme si ale počínali žalostně. Navíc jsme znovu zcela zbytečnými chybami v obraně darovali soupeři šanci pomýšlet takřka celý zápas na body,“ nebyl i přes výhru spokojen kapitán Jihlavy a autor pěti bodů (1+4) Roman Smutný.

Nedělní souboj s dosud také stoprocentním Hodonínem měl být mnohem vážnější prověrkou připravenosti domácích, nakonec tomu bylo právě naopak. Jihlavští totiž vstoupili do utkání excelentně. První branku zaznamenal po přesilovkovém trojúhelníku Jobák, druhou přidal o chvíli později přízemní střelou Smutný. Branka Javorky do odkryté branky po ukázkově sehraném přečíslení a střela Píbila mezi betony brankáře Lindnera znamenaly pohodové vedení 4:0. Od druhé části hosté přidali na pohybu a důrazu v útočné třetině, do výraznějších šancí se ale dostat nedokázali. Když už se jim to ve 28. minutě zásluhou Krajsy povedlo, přispěchali domácí s bleskovou odpovědí. Krásnou kombinaci zakončil po přihrávkách Píbila a Smutného zcela osamocený Jobák. Závěrečné dějství pak kromě velkých emocí nepřineslo vůbec nic. Tři minuty před koncem totiž atakoval hostující Hausner krosčekem na hlavu domácího Matějku a následovala hromadná bitka. Vyústěním celé situace byl trest ve hře pro hostujícího hráče a převoz Matějky na vyšetření do nemocnice. Žádné vážnější zranění se ale naštěstí nepotvrdilo. „Za dnešek musím všem klukům poděkovat. Měli jsme kvůli zraněním velké problémy se sestavou, ale utkání jsme zvládli na jedničku. Škoda jen toho závěru. Ale takovej hráč nemá na hřišti vůbec co dělat. Atak kráče bez balonu krosčekem na hlavu, to je o zdraví. Kdyby to bylo na mně, tak si takovej člověk už nikdy nezahraje. Navíc nechápu přístup rozhodčích. Hosté nám zraní hráče, vyprovokují bitku a my hrajeme oslabení,“ neskrýval rozhořčení Smutný.

Následující víkend čeká na celek SK Toptrans Jihlava první výjezd na hřiště soupeřů. V sobotu se nejprve utká se čtvrtým Vsetínem, o den později pak s tradičním rivalem, celkem Malenovic.

SK Jihlava – SK Sudoměřice    5:4 (1:1, 2:1, 2:2)

Branky: 14:55 Zelený (Smutný, Brázda), 18:25 Zelený (Píbil, Smutný), 20:43 Píbil (Smutný, Jobák), 32:36 Smutný (Jobák, Brázda), 36:10 Jobák   (Smutný, Píbil) – 5:50 Chovanec, 23:35 Kaluža, 30:09 Kolínek, 44:17 Mezuláník

Vyloučení: 5:9            Využití: 4:1                 Střely: 40:11

SK Jihlava – HBC Rigum Hodonín    5:1 (4:0, 1:0, 0:0)

Branky: 1:48 Jobák (Smutný, Brázda), 3:54 Smutný (Šerý), 8:23 Javorka (Danko, Píbil), 10:18 Píbil (Jobák), 28:00 Jobák (Smutný, Píbil)

Vyloučení: 12:9 navíc Danko (Ji) 10´ OT, Tóth 10´OT a Hausner (oba Hod) trest ve hře   Využití: 2:1                Střely: 26:27