30. 09. 2011

Jihlavští hokejbalisté poprvé v sezoně prohráli. V oslabené sestavě nejprve sice zvítězili na půdě Vsetína vysoko 7:0, na stále neporažené Malenovice to už ale nestačilo (2:4). I přesto se zatím stále drží na první příčce před svým přemožitelem, který má ale stejně bodů a zápas k dobru.

Jihlavští odcestovali na Valašsko pouze s jedenácti hráči do pole, jeden trumf však minimálně pro sobotní duel měli. Jakmile totiž brankář Humlíček překročí hranice Vsetína, domácí útočníci musejí propadat beznaději. V předešlých třech utkáních totiž ani jednou nedokázali protlačit balonek za jeho záda a jinak tomu nakonec nebylo ani tentokrát. Vsetínští nastoupili s výrazně omlazenou sestavou a od začátku tahali za kratší konec. Jihlavané zvolili defenzivní taktiku a sami podnikali nebezpečné protiútoky. První z nich zakončil střelou z kruhů již ve 4. minutě Jobák a udal zápasu směr. Domácí se nedokázali prosadit přes pečlivě bránící hosty a střely z dálky nemohli Humlíčkovi nadělat žádné problémy. V 8. minutě byl faulován Danko a rozhodčí nemohli jinak, než nařídit trestné střílení. Sám faulovaný si pohrál s brankářem Dedkem a zvýšil na 2:0. Když navíc o další dvě minuty později využil další spolupráce se Smtným střelec první branky Jobák, snad nikdo o vítězi nemohl pochybovat. I po zbytek utkání jihlavští pozornou hrou soupeře nepouštěli do vážnějších šancí a sami naopak nabídli několik lahůdkových kombinací zakončených do prázdné branky. Skóre se nakonec po 45 minutách hry zastavilo na stavu 7-0, když další branky přidali Píbil (2), Smutný a Javorka. „Měli jsme velké problémy se sestavou, nakonec se nám podařilo poskládat 11 lidí, tři kluci ale hráli se zraněními. Naštěstí soupeř také nebyl kompletní a tak se nám díky dobrému výkonu povedlo bez problému vyhrát,“ mohl být nakonec s výsledkem prvnímu venkovního zápasu spokojen kapitán SK Toptrans Jihlava Roman Smutný.

Nedělní duel nabídl souboj dvou doposud stoprocentních celků a bylo jasné, že série jednoho z nich skončí. Bohužel pro jihlavské to byli nakonec právě oni. Statečná desítka hostujících hráčů sice soupeři vzdorovala, nakonec ale odešla poražena 4:2. Maenovičtí od prvních vteřin předčili svého soupeře pohybem a vytvořili si řadu výborných příležitostí. Brankář Humlíček ale navázal na výkon ze Vsetína a po celý zápas držel pro tým z Vysočiny šance na bodový zisk. Ty navíc stouply v 8. minutě, kdy se dokázal důrazem v brankovišti prosadit Střecha. Bohužel vedení hosté do konce první třetiny neudrželi. Pouhých 18 vteřin před jejím skončením se dostali před Humlíčka dva osamocení domácí hráči a situaci vyřešili ukázkově 1:1.

„To, že jsme inkasovali těsně před první sirénou, byla ohromná škoda. Se štěstím jsme přečkali úvodní domácí nápor a sami udeřili. Rozhodla asi druhá třetina. Hráli jsme přesilovou hru 5 na 3, nevyužili ji a sami pak byli pětkrát na trestné lavici. Bohužel nás bylo pouze deset a bylo velké vedro. Síly nám hodně rychle ubývaly. Ale nemáme se za co stydět, dlouho jsme mohli pomýšlet alespoň na remízu, nakonec to ale nevyšlo,“ popsal rozhodující pasáž utkání Smutný.

Právě v jedné z mnoha přesilových her v druhé třetině se dokázali domácí dostat do vedení. Balonek putoval k Šimíčkovi a ten trefil přesně pod vyrážečku Humlíčka. Třetí zásah přišel deset minut před koncem utkání. Chybu po vhazování využil Navrátil a přiblížil domácí ke třem bodům. Jihlavští ještě dokázali zásluhou Jobáka snížit, vyrovnání ale nepřišlo. Největší šanci zahodil v přesilové hře od modré střílející Brázda, jeho střela se ale mezi tři tyče nevešla. Konečnou podobu skóre pak dal dvě minuty před koncem šťastnou brankou Navrátil.

HBC Vsetín – SK Toptrans Jihlava    0:7 (0:3, 0:1, 0:3)

Branky: 3:06 Jobák (Smutný, Gregor), 7:08 Danko z trestného střílení, 9:43 Jobák (Smutný, Gregor), 20:56 Píbil, Střecha, Danko), 38:03 Píbil (Smutný, Jobák), 42:07 Smutný (Jobák, Danko), 43:03 Javorka (Jobák, Smutný)

Vyloučení: 4:2, navíc Dulava (Vse) 10´ OT              Využití: 0:2        Střely: 25:26

TJ ACS Malenovice SV – SK Toptrans Jihlava    4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky: 14:42 Kadlčák, 26:10 Šimíček, 34:12 Navrátil, 43:11 Navrátil – 7:47 Střecha (Javorka), 37:57 Jobák (Brázda, Smutný)

Vyloučení: 5:8           Využití: 1:1        Střely: 31:25

Sestava SK Toptrans: Humlíček (Štefl) – Brázda, Gregor, Vávrů, Fučík – Jobák Smutný, Javorka, Píbil, Danko, Střecha, Fiala