hokejbal

14. 10. 2011

Šesté vítězství si v 7. kole připsali jihlavští hokejbalisté proti Jestřábům z Přelouče. Ačkoliv Východočeši před utkáním figurovali se ziskem pouhým tří bodů na předposledním místě tabulky, favoritovi vzdorovali celé střetnutí a nakonec odešli poraženi až díky brance Smutného ze 42. minuty.

Úvod utkání ukázal, že Přelouč nebude patřit mezi celky, které na Vysočinu přijedou pasivně bránit bezbrankový stav a spoléhat na rychlé protiútoky. Hosté naopak prakticky v celém zápase předčili domácí v pohybu a důrazu, což jim dlouho dovolilo pomýšlet na bodový zisk. Jako první šli do vedení přesto domácí. V 6. minutě vyhrál Javorka buly na Jakoubka, jehož střela zapadla přesně k tyči hostující branky. Následné minuty nenabídly divákům mnoho, čím by se v chladném utkání zahřáli, a do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro Jihlavany.

V úvodu druhé části dohrávali domácí početní výhodu z první třetiny a bleskově odskočili soupeři o dvě branky. Domácím znovu zafungovala osvědčená kombinace tria Jobák – Smutný – Píbil, kdy posledně jmenovaný zakončuje do zcela odkryté klece – 2:0. Branka z 26. vteřiny druhé části byla po hříchu takřka jedinou vážnější situací domácích v druhé třetině. Hosté ještě přidali na obrátkách a Humlíček v domácí brance měl mnohem více práce než jeho protějšek. Logickým vyústěním tak byla snižující branka z hole Kalouska, který se bez problémů dokázal prosadit proti nedůsledným domácím.

Podobně jako druhá část ale začala i ta třetí. Již ve druhé minutě se chytře zpoza branky prosadil Střecha a poslal svůj celek znovu do pohodlnějšího vedení. Hosté se nadále snažili utkání zvrátit, dlouhé minuty se ale zdálo, že jihlavští již utkání dovedou bez větších komplikací do vítězného konce. Ve 39. minutě ale Kalousek znovu využil chyby jihlavských a snížil. Ani ne o minutu později bylo nečekaně vyrovnáno. Po zvláštním odrazu od mantinelu se balonek dostal ke zcela osamocenému Svobodovi a ten si s Humlíčkem věděl rady – 3:3. Jihlavští ale měli v rukávu schovanou ještě jednu odpověď. Ve 42. minutě po závaru před brankou našel Jobák ideálně postaveného Smutného a ten se z bezprostřední blízkosti nemohl mýlit. Závěr střetnutí si již favorit pohlídal, a když Jobák neprostřelil při powerplay hostů jednoho z obránců, utkání skončilo výsledkem 4:3.

„Dnes jsme nepodali ideální výkon, na druhou stranu nemůžeme čekat, že každého soupeře doma bez problémů přehrajeme. Hosty musím určitě pochválit, předvedli výkon, za který by si asi bod zasloužili. Vyrukovali na nás s hodně fyzickým hokejbalem, což nám dělalo problémy. Pro nás je ale důležité, že i když se nám nedařilo, dokázali jsme utkání doslova ubojovat,“ zhodnotil duel kapitán Roman Smutný.

Další zápas je na řadě následující neděli, kdy jihlavští znovu v domácím prostředí přivítají „Hvězdy“ ze Svítkova.

SK Toptrans Jihlava – HC Jestřábi Přelouč  4:3 (1:0, 1:1, 2:2)

Branky: 5:04 Jakoubek (Javorka), 15:26 Píbil (Smutný, Jobák), 31:04 Střecha, 41:30 Smutný (Jobák) – 27:09 Kalousek, 38:33 Kalousek, 39:11 Svoboda

Vyloučení: 2:3            Využití: 1:1        Střely: 23:26

Sestava SK Toptrans: Humlíček (Štefl) – Zelený, Gregor, Jakoubek, Blaško, Fučík – Jobák Smutný, Brázda, Střecha, Javorka, Píbil, Fiala, Vávrů, Matějka