hokejbal

18. 10. 2011

Pohodlné vítězství si v rámci osmého kola I.NHbL - východ připsali hokejbalisté jihlavského A týmu. Utkání proti Stars ze Svítkova měli od první do poslední minuty zcela pod kontrolou a díky vysokému vítězství 9:0 se navíc vrátili do čela tabulky, o skóre před druhé Malenovice.

Pardubičtí přijížděli do Jihlavy podpořeni vysokou výhrou z půdy Heřmanova Městce (1:7), na import bodů z Vysočiny ale museli zapomenout již po první třetině. Domácí totiž nechtěli připustit vyrovnanou bitvu jako v předchozím kole s Přeloučí a od prvních vteřin zamknuli soupeře v jeho obranném pásmu. První branka pak na sebe nenechala dlouho čekat. Již ve čtvrté minutě našel Javorka osamoceného Střechu a ten bekhendovým blafákem nedal brankáři Mroviecovi sebemenší šanci. O minutu později navíc Smutný individuální akcí zvýšil již na 2:0 a dodal svému týmu definitivní klid. I nadále byl totiž Mroviec zaměstnanějším mužem s maskou a bylo jen otázkou času, kdy jihlavští přidají další branky. Těm se nakonec ještě do první přestávky podařilo náskok zdvojnásobit. Nejprve se bezprostředně po buly prosadil Bartejs, čtvrtý úspěch zařídil ranou v přesilovce Brázda.

Hosté zkusili zastavit brankostroj domácích výměnou brankáře, Černický ale čisté konto neudržel ani tak dlouho jako jeho předchůdce. V 19. minutě Píbil zakombinoval se Střechou, který se znovu nemýlil. Navíc po brance Jobáka z 21. minuty dostal příležitost na zkompletování hattricku. Javorka byl faulován v úniku a rozhodčímu nezbyla jiná možnost než zkřížit ruce nad hlavou. Exekuce trestného střílení se ujal právě Střecha a stejnou fintou jako v první třetině překonal i druhého brankáře Pardubic. Závěrečná třetina se vzhledem k výsledku odehrávala v poklidném tempu a za zmínku tak stojí jen dvě branky z hole Jobáka, znamenající druhý hattrick zápasu. V prvním případě využil nezištné přihrávky Zeleného před zcela prázdnou branku, v druhém pak odražený balon poslal přesně nad rameno bezmocného brankáře hostů.

„Určitě můžeme být rádi za vysoké vítězství, je nutno ale dodat, že dnes nám to soupeř hodně usnadnil. Až na pár minut v druhé části, kdy jsme se nechali strhnout hrou nahoru dolu, jsme soupeře prakticky nepustili k ohrožení naší branky. Mnohem těžší zápasy nás čekají teď v Porubě a Opavě. Tam se více ukáže, jak na tom doopravdy jsme,“ nechal se slyšet autor tří branek, útočník Jan Střecha.

SK Toptrans Jihlava – ERA Svítkov Stars Pardubice  9:0 (4:0, 3:0, 2:0)

Branky: 3:48 Střecha (Javorka, Blaško), 4:56 Smutný (Brázda), 11:46 Bartejs (Danko), 13:11 Brázda (Zelený), 18:33 Střecha (Píbil), 20:02 Jobák (Zelený), 24:17 Střecha z trestného střílení, 33:15 Jobák (Zelený), 42:44 Jobák (Brázda, Danko)

Vyloučení: 5:4            Využití: 2:0        Střely: 37:20

Sestava SK Toptrans: Humlíček (Štefl) – Zelený, Gregor, Jakoubek, Blaško, Fučík, Vávrů – Jobák, Smutný, Brázda, Střecha, Javorka, Píbil, Fiala, Bartejs, Danko