02. 11. 2011

Hokejbalisté SK Toptrans uctili památku deseti góly

Jihlavští hokejbalisté nejlepším možným způsobem uctili památku v týdnu zemřelého Libora Táborského, který byl jedním ze zakladatelů hokejbalu v Jihlavě a velkou část hráčů současného kádru vedl v mládežnických kategoriích. Poprvé v sezoně nasázeli soupeři dvouciferný počet branek a díky zaváhání Malenovic (0:2 se Vsetínem) se navíc znovu vrátili do čela tabulky.

Celek z Heřmanova Městce přijel do Jihlavy pouze s osmi hráči do pole a tak ještě než se oba týmy postavily k úvodnímu vhazování, bylo o rozdělení bodů prakticky rozhodnuto. Jakmile totiž dopadl balonek na hrací plochu, nahrnuli se jihlavští do pásma soupeře jako velká voda a brankář Paleček se musel od začátku v brance hodně ohánět. I přesto to mohli být právě Východočeši, kdo se dostane do vedení. Zelený doslova namazal mezi kruhy jednomu z hostujících útočníků, brankář Humlíček ale svůj tým podržel. Od této chvíle už na hřišti definitivně úřadovali pouze domácí. Jako první si slovo vzal Střecha, který nejprve dorazil do prázdné branky střelu Javorky a následně ještě před skončením úvodní části přidal v přesilové hře druhou branku.

Zbylá dvě dějství se od toho prvního rozložením sil na hřišti vůbec nelišila. Domácí nadále nepouštěli soupeře z obranné třetiny a po zásluze přidali další trefy. Tu první zaznamenal již po deseti vteřinách druhé třetiny Zelený, když využil souhry s Jobákem. Od této chvíle jakoby si právo na vstřelení branky přivlastnili pouze dva hráči. I přes velké množství šancí totiž za záda Palečka propadli pouze balonky z hole Smutného a Fialy. Jihlavský kapitán zaznamenal hattrick během třinácti minut a nakonec zakončil utkání s bilancí 4+1, David Fiala si pak připsal svůj první hattrick, když v poslední minutě svým třetím gólem v zápase zajistil první dvojciferný výsledek pro jihlavské v této sezoně. Jediný úspěch „Ježků“ si po chybě obránce Homoly připsal Paukrt a připravil tak Humlíčka o třetí čisté konto.

„Dnešní zápas nemá asi ani cenu hodnotit, protože hosté sem přijeli zápas pouze odehrát, bez nadějí na jakýkoliv dobrý výsledek. Je to ale škoda, je to nemůže bavit a nás vlastně taky ne. Ale s tím nic nenaděláme. Nakonec si myslím, že můžou být rádi, že odjíždí jen s desítkou,“ uzavřel střelec utkání Roman Smutný.

SK Toptrans Jihlava – Ježci Heřmanův Městec 10:1 (2:0, 4:0, 4:1)

Branky: 5:26 Střecha (Javorka), 11:52 Střecha (Bartejs, Javorka), 15:10 Zelený (Jobák, Smutný), 19:26 Fiala (Blaško), 20:52 Smutný (Jobák, Píbil), 29:40 Smutný (Střecha), 33:53 Smutný, 42:29 Fiala (Danko), 43:04 Smutný (Brázda), 44:05 Fiala (Danko) – 38:14 Paukrt

Střely: 41:11               Vyloučení: 3:2            Využití: 2:0     V oslabení: 1:0

Sestava: Humlíček (Štefl) – Zelený, Gregor, Blaško, Jakoubek, Homola, Vávrů, Fučík – Brázda, Smutný, Jobák, Píbil, Javorka, Střecha, Danko, Bartejs, Fiala