Novinky | SK Jihlava | Sportovní klub Jihlava, atletika, florbal, judo, karate
Zpět na přehled oddílů

08. 11. 2011

První kolo odvetné části soutěže zavedlo jihlavské hokejbalisty na půdu nedaleké Poličky. V první třetině hosté se štěstím přečkali několik šancí domácích a po přestávce třemi brankami rozhodli o zisku tří bodů. Ty jim zajistily setrvání v čele tabulky. Druhé Malenovice ztrácejí dva body (navíc mají odehráno o utkání více), třetí Hodonín body čtyři.

Polička se v letošním ročníku drží v horní polovině tabulky a v úvodu utkání naznačila své možnosti. Do zápasu vstoupila hodně aktivně a dlouhé minuty favoritovi úspěšně vzdorovala. Brankář Janco sice měl více práce než jeho protějšek Humlíček, vyloženější šance si ale vytvořili právě domácí. Zejména netrefená odkrytá klec z poloviny první třetiny je musela hodně mrzet. „První třetinu jsme odehráli hodně špatně. Soupeř hrál velmi houževnatě a obětavě, což nám dělalo problémy prakticky po celý zápas. Všechny akce jsme chtěli zakončovat do prázdné branky, ale když už se nám podařilo brankáře překonat, zastoupil ho někdo z obránců. Nakonec jsme mohli být rádi, že neprohráváme. Opět jsme udělali spoustu chyb v obraně, soupeř toho naštěstí nedokázal využít,“ nebyl s průběhem úvodní části vůbec spokojen kapitán Jihlavy Roman Smutný.

I ve druhé třetině byla k vidění vyrovnaná hra, tentokráte však s jedním rozdílem. Hosté se dokázali konečně prosadit v koncovce a zlomili utkání na svoji stranu. Ve dvacáté minutě vyhrál sprinterský souboj s brankářem Jancem útočník Střecha a s přehledem zakončil do prázdné branky. Domácí mohli o chvíli později vyrovnat, stejně jako v první části ale pohrdli vyloženou šancí, když několikrát pouze trefili ležícího Humlíčka. Znovu tak udeřilo na druhé straně. Třetí útok hostů si důrazem vytvořil několik střeleckých příležitostí a Javorka nakonec dotlačil balonek za brankovou čáru. Několik vteřin poté navíc Jobák znovu překonal Janca, po konzultaci obou rozhodčích ale nebyla branka pro zásah nohou uznána. Nutno podotknout, že zcela po právu. I tak se hosté třetí branky dočkali. Přesně tři minuty před odchodem do kabin vyřešil Danko situaci 2 na 1 střelou nad lapačku bezmocného domácího brankáře.

Nervózní třetí třetina přinesla kromě devíti vyloučených (z celkových dvanácti) ještě dvě branky v rozmezí jedné minuty v síti Janca. Při hře 4 na 4 se před brankou prosadil Smutný, stejný hráč pak v následné přesilové hře našel Jobáka, který střelou nad lapačku uzavřel skóre utkání. Brankář hostů Humlíček se tak po dvou utkáních, ve kterých přišel o čisté konto až v samotném závěru, dočkal třetího letošního zápasu bez branky.   „Výsledek sice vypadá celkem jednoznačně, průběh utkání ale rozhodně nebyl tak jednoduchý. Od druhé části jsme sice hru zlepšili, stále se však potýkáme s obrannou fází. Často soupeři doslova odevzdáme míček. Naštěstí nás dnes Tomáš (Humlíček) podržel a vezeme tak další důležitou výhru,“ pochválil muže s maskou Smutný.

Další střetnutí je na programu v neděli 13.11., kdy jihlavští zavítají na půdu nevyzpytatelné České Třebové.

SK Kometa Polička – SK Toptrans Jihlava    0:5 (0:0, 0:3, 0:2)

Branky: 19:02 Střecha, 25:25 Javorka (Vávrů, Danko), 27:00 Danko (Střecha), 39:10 Smutný (Jobák), 39:59 Jobák (Smutný, Zelený)

Vyloučení: 5:6, navíc Grubhoffer  (Pol) 10´ OT

Využití: 0:1        Střely: 26:48

Sestava SK Toptrans: Humlíček – Zelený, Gregor, Blaško, Homola, Fučík – Jobák Smutný, Brázda, Píbil, Danko, Střecha, Fiala, Vávrů, Javorka