15. 11. 2011

Jihlavští hokejbalisté stejně jako v předchozím kole zvítězili o 5 branek, tentokráte poměrem 6:1 v České Třebové. Díky sérii 4 vítězství v řadě při fantastickém skóre 30:3 si upevnili vedení v čele tabulky a na druhé Malenovice mají náskok pěti bodů. Domácí sice stejně jako na Vysočině dlouho drželi krok, nakonec ale odešli znovu bez jediného bodu.

Celek České Třebové se opět prezentoval hrou plnou pohybu a osobních soubojů. Svého soupeře dokonce přestřílel, o body ale neobral. Úvod utkání vyšel lépe hostům. Již ve třetí minutě přetavil přihrávku Brázdy ve vedoucí gól nejproduktivnější hráč soutěže Smutný. Domácí se snažili o bleskové vyrovnání a zejména po vyhraných vhazováních nepříjemně ohrožovali branku Humlíčka. Ten ale znovu potvrdil svoji extratřídu a až do poloviny střetnutí dokázal držet čisté konto. To už byl ale stav 2:0 pro hosty. V závěru první třetiny totiž provedli rychlý výpad Fiala s Javorkou a druhý jmenovaný dorazil nadvakrát balonek za záda domácího brankáře. Nejdůležitější pro vývoj zápasu se ukázala být druhá polovina prostřední části. Rozhodčí několika přísnými vyloučeními poslali hosty do dlouhého oslabení, ve výhodě 5 na 3 se pak domácí konečně dočkali snížení. Střela Demla zapadla přesně pod břevno Humlíčkovi branky a drama bylo na světě. Další dvě oslabení ale jihlavští zvládli na výbornou. Zelený navíc mohl v nevýhodě vrátit svému celku dvoubrankový náskok, po přihrávce Jobáka si ale na Ehrenbergera v domácí kleci nepřišel. I tak se ale nakonec favorit dočkal. V samém závěru třetiny dostal také on výhodu přesilové hry a Zeleného střela snad nemohla být přesnější – 1:3.

„První dvě třetiny byly určitě hodně vyrovnané, nám se ale podařilo dát rychlé dvě branky a nebýt zbytečných vyloučení, díky kterým se soupeř dostal znovu do hry, mohlo být utkání rozhodnuté dřív. Domácí nás sice přestříleli, více vyložených šancí jsme měli ale my. Oni se dostali spíše ke střelám z dálky a ty Humlíček bez problémů kryl,“ hodnotil střelec třetí branky Pavel Zelený.

V závěrečném dějství se Jihlavané soustředili na udržení náskoku a se všemi výpady domácích si dokázali bezchybně poradit. Sami naopak v závěru přidali další tři branky. Nejkurióznější byla první z nich. Smutného nepovedená přihrávka zamířila směr domácí branka, a když brankář Ehrenberger při pokusu míček odpálit promáchl, mohl se radovat z asi nejjednodušší branky v kariéře. O dvě minuty později zakombinoval Danko s Píbilem a míček se štěstím zapadl pod horní tyčku. Definitivní tečku za utkáním pak udělala žonglérská vložka v podání Smutného s Jobákem, když pomocí rukou a nohou překonali obranu soupeře a Jobák neměl problém zasunout balonek do prázdné branky.

Po čtyřech vysokých vítězstvích čeká na jihlavské těžký závěr podzimu. V posledních dvou kolech se totiž utkají s šestými Sudoměřicemi a třetím Hodonínem. V obou utkáních navíc zajíždějí na půdu soupeře.

TJ Lokomotiva Česká Třebová – SK Toptrans Jihlava    1:6 (0:2, 1:1, 0:3)

Branky: 23:37 Deml – 2:58 Smutný (Brázda), 11:57 Javorka (Fiala), 29:34 Zelený (Smutný), 37:36 Smutný (Gregor), 39:39 Danko (Píbil), 41:39 Jobák (Smutný)

Vyloučení: 4:5   Využití: 1:1    Střely: 30:25

Sestava SK Toptrans: Humlíček (Štefl) – Zelený, Gregor, Blaško, Homola, Fučík, Jakoubek – Jobák Smutný, Brázda, Píbil, Danko, Střecha, Fiala, Vávrů, Javorka