23. 11. 2011

Sérii čtyř vysokých vítězství měli za sebou hokejbalisté jihlavského SK Toptrans, když v rámci 14. kola zajížděli na půdu neoblíbeného soupeře, Sudoměřic. V oslabené sestavě podali v malém městečku u slovenských hranic bojovný výkon, nakonec ale odešli poraženi 2:1.

Úvodní třetina zápasu naznačila, že v utkání budou hrát prim oba gólmani. V domácí brance se představil slovenský reprezentant Komenda, v hostující pak tradiční opora Humlíček. Jihlavané, kteří se museli obejít bez nejproduktivnějšího hráče soutěže Smutného a zkušeného obránce Zeleného, v prvních minutách čelili aktivnímu nástupu domácích, toužících po vedoucí brance. Té se nakonec dočkali v 7. minutě. Drobnou chybu v jihlavské obraně bleskově potrestal přesnou střelou Kosík. Hosté se i nadále soustředili především na defenzivu, zároveň ale podnikali nebezpečné protiútoky. Z jednoho z nich se jim nakonec podařilo vyrovnat. Již v průběhu druhé třetiny se přes obránce prosadil Jobák, našel mezi kruhy osamoceného Brázdu a ten bekhendovou kličkou přelstil Komendu. Jihlavští jakoby polití živou vodou byli najednou všude rychleji a zle zatápěli domácí obraně. Největší vzrušení přišlo v samotném závěru druhé části. Hra se přelévala ze strany na stranu, šance střídala šanci. Deset vteřin před koncem hosté přežili výpad domácích a nakonec mohli ještě sami udeřit. Střecha se dostal do samostatného úniku, tváří v tvář Komendovi ale neuspěl.

Posledních patnáct minut hry se odvíjelo v podobném duchu jako těch prvních. Hráči z Vysočiny se soustředili hlavně na obranu, domácí se střelami ze všech pozic snažili strhnout vedení zpět na svoji stranu. Humlíčka nejprve zachránila tyč, o chvíli později už ale přeci jen kapituloval. Střelu Kaluži dokázal vyrazit pouze k Hujsovi, který balonek bleskově vrátil za jeho záda. Velkou šanci na rozhodnutí zápasu pováhali domácí v 39. minutě. Po faulu Danka následovalo trestné střílení, Humlíček se ale překvapit nenechal. Zbytek utkání již patřil hostům, kteří byli několikrát blízko vyrovnání. Šance Brázdy, Fialy ani Danka však za zády Komendy neskončily. V závěrečné více než minutu dlouhé powerplay   se jihlavští usadili v pásmu domácích, tlak ale zužitkovat nedokázali a odešli tak potřetí v sezoně poraženi.

„K zápasu jsme odcestovali pouze s jedenácti hráči do pole, těžko říct jak by dopadlo, pokud bychom byli kompletní. I tak jsme ale odehráli výborné utkání a mohli jsme až do samého závěru pomýšlet na body. Zápas se lámal v druhé třetině. Po našem vyrovnání jsme měli spoustu dobrých šancí, bohužel jsme žádnou z nich nevyužili a domácí nás ve třetí části potrestali. I když jsme si v závěru vypracovali několik příležitostí k vyrovnání, i s trochou smůly se nám je nepodařilo proměnit. Škoda. Minimálně bod jsme si dnes určitě zasloužili,“ hodnotil utkání střelec jediné branky hostů Štěpán Brázda.

Poslední utkání podzimní části soutěže čeká na jihlavské na půdě dosud třetího Hodonína, k získání titulu půlmistra jim stačí získat alespoň bod.

SK Sudoměřice – SK Toptrans Jihlava    2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky: 6:34 Kosík, 35:45 Hujsa – 21:33 Brázda (Jobák)

Vyloučení: 2:2             bez využití         Střely: 31:28

Sestava SK Toptrans: Humlíček – Gregor, Vávrů, Blaško, Homola, Jakoubek – Jobák, Fiala, Brázda, Píbil, Danko, Střecha