29. 11. 2011

Vítězstvím 6:1 na půdě v té době třetího Hodonína uzavřeli jihlavští hokejbalisté podzimní část soutěže. Utkání nabídlo vyrovnanou bitvu plnou tvrdých soubojů, o vítězi rozhodla větší produktivita hostů. Se ziskem 36 bodů se tak celek z Vysočiny udržel na prvním místě tabulky, tři body před druhými Malenovicemi.

Domácí tradičně vyrukovali s důraznou hrou plných zákroků minimálně na hranici nedovolených zákroků a již v 5. minutě za to byl potrestáni. Po lahůdkové kombinaci v početní výhodě zužitkoval přihrávky Píbila se Smutným střelou do opuštěné klece Jobák a otevřel skóre zápasu. Hra se přelévala ze strany na stranu a brankář hostů Humlíček musel několikrát potvrdit svoji podzimní formu. Zejména díky němu tak mohli na samotném konci úvodní části hosté odskočit do dvoubrankového vedení. Smutný zaujal pozici za brankou soupeře, počkal si na vhodnou chvíli a naservíroval Jobákovi druhý gól zápasu. Jak se později ukázalo, nejdůležitější částí pro výsledek zápasu byla úvodní polovina druhé třetiny. Hned na jejím počátku totiž rozhodčí poslali Jihlavu do tří, spolehlivě bránící hosté v čele s vynikajícím Humlíčkem ale domácím snížit nedovolili. Navíc po skončení dvojnásobného oslabení udělili jihlavští svému protivníkovi lekci z produktivity. Během 31 vteřin dvakrát udeřili a odskočili na rozdíl čtyř branek. Nejprve se Javorka prosadil přes několik protihráčů a naservíroval Fialovi před zcela prázdnou branku, poté Jobák znovu po dobré práci Smutného zkompletoval hattrick střelou nad vyrážečku Lindnera. Domácí ale nesložili zbraně a zásluhou aktivního napadání se dočkali snížení. V oslabení využil Tóth chyb jihlavských v obranném pásmu a Zbořil jeho přihrávku přetavil v gól. Hodonínským tato situace vlila novou krev do žil a hosté mohli být rádi, že tlak domácích brzy zastavila druhá přestávka.

„Druhá třetina byla určitě rozhodující. Měli jsme sice dvoubrankový náskok, v jejím úvodu nás ale domácí i díky vyloučením nepustili z pásma. Naštěstí se nám i díky Tomášovi Humlíčkovi podařilo oslabení přečkat a sami jsme dvakrát skórovali. Škoda jen inkasované branky, ale ta nás naštěstí nakonec mrzet nemusela,“ hodnotil duel střelec tří branek Ondřej Jobák.

Závěrečná třetina znovu nabídla hodně emocí na obou stranách. Domácím nezbývalo nic jiného, než zkusit hosty přehrát tvrdou hrou a jen díky dvojici nepřesných rozhodčích ji odehráli v plném počtu hráčů. Jihlavští se naopak museli bránit takřka polovinu doby ve čtyřech hráčích, paradoxně si ale vypracovali více šancí než soupeř. Několikrát se dostali do rychlého protiútoku a jeden z nich zakončil pod padajícím Lindnerem Střecha. Definitivní tečku za utkáním pak udělal v předposlední minutě šťastnou trefou Fiala.

„Hodonín jako vždy předvedl tvrdou hru, často až za hranicí, oba rozhodčí jim ji ale celý zápas tolerovali. Nakonec jsme měli více vyloučených my, což je pro mě nepochopitelné. Musím ale všem hráčům nejen za tenhle zápas poděkovat. Podzim jsme zvládli možná lépe, než jsme před sezonou čekali. Nyní se hlavně musíme důkladně připravit na jaro. Rozhodovat se totiž samozřejmě bude až v playoff a my nesmíme usnout na vavřínech,“ uzavřel první část sezony kapitán SK Roman Smutný.

HBC Rigum Hodonín – SK Toptrans Jihlava    1:6 (0:2, 1:2, 0:2)

Branky: 28:17 Zbořil – 4:56 Jobák (Smutný, Píbil), 14:53 Jobák (Smutný), 19:49 Fiala (Javorka), 20:20 Jobák (Smutný), 38:03 Střecha, 43:50 Fiala (Střecha, Brázda)

Vyloučení: 4:6, navíc Rapant (Hod) 10´ a do konce utkání, Gregor (Jih) 5´a do konce utkání Využití: 0:1                     V oslabení: 1:1              Střely: 25:28

Sestava SK Toptrans: Humlíček – Gregor, Kříž, Blaško, Homola, – Jobák, Smutný, Brázda,  Píbil, Danko, Střecha, Vávrů, Fiala, Javorka