12. 03. 2012

Patnácté vítězství si na půdě Přelouče připsali jihlavští hokejbalisté a nezadržitelně míří k prvnímu místu po základní části. Čtyři kola před koncem mají po výhře 3:2 náskok 7 bodů na Sudoměřice. Ty v přímém souboji o druhé místo zvítězily v Malenovicích, poslední místo zaručující playoff aktuálně drží „hvězdy“ ze Svítkova.

První letošní měření sil mezi Jestřáby z Přelouče a jihlavským SK Toptrans skončilo těsným poměrem 4:3 pro celek z Vysočiny a i v druhém střetnutí se tak dal očekávat vyrovnaný souboj. To nakonec ukázala i první třetina, kdy prim hrály především obrany obou celků. Domácí sice měli mírnou optickou převahu v držení míčku, k vážnějšímu ohrožení Humlíčkovi klece se ale nedostali. Naopak jihlavští ukázali svoji zkušenost, když se z ojedinělé šance dokázali dostat do vedení. Danko v 8. minutě předložil balonek Javorkovi a ten tváří v tvář brankáři Krausovi nezaváhal – 0:1. Jestřábi se ihned vrhli za vyrovnáním, veškeré útočné pokusy se ale tříštily o takřka bezchybně pracující defenzivu celku z Vysočiny. Velkou šanci na zvýšení naopak odmítl těsně před koncem první třetiny Smutný, když nedokázal proměnit trestné střílení nařízené po faulu na unikajícího Danka. Ve 24. minutě jihlavští přeci jen uštědřili soupeři druhou ránu. Po vyhrané buly se k balonku dostal obránce Šerý a jeho nahození s notnou dávkou štěstí proskotačilo až za brankovou čáru. Nejhezčí moment utkání pak přišel o pět minut později. Střecha si několikrát narazil míček se Smutným a ten nadvakrát dokázal překonat Krause.

Závěrečná třetina pak nabídla větší drama, než se mohlo po druhé části zdát. Domácí se dvěma slepenými góly z přelomu 34. a 35. minuty dostali zpátky do hry a s blížícím se koncem utkání zatlačili svého soupěře před vlastní branku. Po nevyužité přesilové hře 5 na 3 v podání Jihlavanů navíc dostali stejnou výhodu v posledních devadesáti vteřinách i domácí. Jestřábi umocnili výhodu odvoláním brankáře, jihlavská trojice v čele s Humlíčkem ale s vypětím všech sil odolala až do závěrečného hvizdu.

„První dvě třetiny jsme odehráli, jak jsme si řekli. Z poctivé obrany jsme podnikali rychlé protiútoky a podařilo se nám odskočit až na tříbrankový rozdíl. Bohužel v poslední části jsme trochu přestali hrát a málem se nám to vymstilo. Musím ale všem poděkovat za bojovný výkon, který nakonec přinesl další tři body,“ zhodnotil duel kapitán Roman Smutný.

Stinnou stránkou utkání je pak nepříjemné zranění jihlavského obránce Michala Doška. „Michal se vrátil do sestavy po dlouhé pauze způsobené zraněním achillovky. Poctivě odchodil celou zimní přípravu, bohužel hned v jeho druhém zápase si v jednom ze soubojů zlomil klíční kost. Je to opravdu smůla, poslední dobou se na nás zranění nějak moc lepí. Nezbývá než popřát nejen Michalovi brzké uzdravení. Snad už se nám další zranění vyhnou,“ doufá Smutný.

HC Jestřábi Přelouč – SK Toptrans Jihlava          2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Branky: 33:30 Kubát, 34:56 Slanina – 7:43 Javorka (Danko), 23:32 Šerý (Smutný), 28:11 Smutný (Střecha)

Vyloučení: 4:5, navíc Tesák a Slanina (oba Pře) 10´ OT       Využití: 1:0     Střely: 38:25

Sestava SK Toptrans: Humlíček (Štefl) – Gregor, Šerý, Došek, Homola, Blaško, Fučík – Smutný, Brázda, Střecha, Danko, Javorka, Vávrů, Fiala, Procházka